Nad Zlínem bude burácet Airbus

Ilustrační foto - Airbus A319 (Foto: České aerolinie)Ilustrační foto - Airbus A319 (Foto: České aerolinie)
Ilustrační foto - Airbus A319 (Foto: České aerolinie)
Co se děje 5. 4. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Obyvatele Zlína a Otrokovic může ve středu dopoledne vyděsit obrovský hluk. Lidé ale mohou zůstat v klidu, blízko nad městem jen proletí Airbus, serveru Zlin.cz to řekl za zlínskou radnici Lukáš Fabián

Ve středu před polednem upne většina obyvatel i návštěvníků Zlína svůj zrak k obloze. Přiměje je k tomu značný hluk. Ve výšce 600 metrů nad zemí proletí nad městy Zlín a Otrokovice Airbus A 319.

"Tento nízký průlet letounu se koná u příležitosti Výročního letu na oslavu 80. narozenin Letiště Praha. Let bude pilotován velice zkušeným kapitánem Českých aerolinií, tedy není důvod k obavám," prozradila Natálie Ryšavá z Českého Aeroholdingu.

Pražské letiště ve spolupráci s Českými aeroliniemi a letišti v Piešťanech a Brně se rozhodli u příležitosti oslav zrekonstruovat let, o němž se dobové zdroje zmiňují jako o vůbec první letecké lince, která zahájila provoz na ruzyňském letišti. Dne 5. dubna v časných ranních hodinách proto odstartuje z pražského letiště Airbus A 319 na speciální let OK 80 směr Piešťany.

Průlet Airbusu nad Zlínem a Otrokovicemi mohou obyvatelé očekávat přibližně v 10.30 hodin.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam