Ve Valašském Meziříčí vystoupí exkluzivně Glen Hansard

Glen Hansard (Foto: Kulturní zařízení Valašské Meziříčí)Glen Hansard (Foto: Kulturní zařízení Valašské Meziříčí)
Glen Hansard (Foto: Kulturní zařízení Valašské Meziříčí)
Kultura 6. 4. 2017 | Autor: Irena Frolová

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Glen Hansard odehraje při své třídenní soukromé návštěvě v České republice pouze jediný sólový akustický koncert a na jeho výslovné přání se uskuteční ve Valašském Meziříčí v neděli 16. dubna od 19.30 hodin ve velkém sále Kulturního zařízení. Serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí města Renata Votrubová.

Glen Hansard považuje Valašské Meziříčí za místo, které pro jeho osobní život i profesní kariéru hodně znamená. Exkluzivní koncert se uskuteční poté, co dokončí natáčení svého nového sólového alba. Z České republiky se po Velikonocích přesouvá na koncerty do Španělska a Portugalska a poté nastoupí na několikatýdenní evropské turné s akustickým projektem Eddieho Veddera, lídra skupiny Pearl Jam.

Glenovo vystoupení ve velkém sále Kulturního zařízení bude jak ohlédnutím na dobu před šestnácti lety, kdy se ve Valmezu objevil poprvé, tak i průřezem písní ze sólového období. Koncert bude pojat v klidnějším, akustickém duchu, ke slovu se dostane především jeho španělka, ale také ukulele a klavír.

Jako hosta, který koncert zahájí, si Glen Hansard přizval talentovaného českého hudebníka, který si říká Thom Artway a z éteru českých rádií jej lidé mohou znát díky písni I Have No Ispiration.

"Vstupenky na Hansardův koncert jsou už v prodeji. K dostání jsou v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení," dodala Votrubová.

Glena Hansarda pojí s Valašským Meziříčím zdejší rodačka, zpěvačka Markéta Irglová, se kterou žil i pracoval. Seznámili se v roce 2001 v Praze a o tři roky později se sblížili. Společně si zahráli ve filmu Once a nazpívali k němu známou píseň Falling Slowly, za kterou získali v roce 2008 Oscara za nejlepší filmovou píseň. Necelý rok poté se sice rozešli, ale zůstali přáteli.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam