Sportovcem roku se v Rožnově stal skokan na trampolíně

Ilustrační foto (Foto: město Rožnov)Ilustrační foto (Foto: město Rožnov)
Ilustrační foto (Foto: město Rožnov)
Sport 15. 4. 2017 | Autor: Irena Frolová

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Město Rožnov ocenilo nejlepší sportovce roku 2016, titul Sportovec roku si nakonec odnesl Adam Sült, který se věnuje skokům na trampolíně. Serveru Zlin.cz to uvedl mluvčí města Tomáš Gross.

Anketa Sportovec roku byla vyhlášena už podeváté a v rožnovském kině Panorama bylo oceněno celkem 14 sportovců, šest sportovních kolektivů a sedm trenérů. Udělena byla i Cena starosty města a oceněno bylo rovněž sedm osobností rožnovského sportu.

V kategorii individuálních sportovců "mládež do 15ti let" byli oceněni Tereza Křenková (tenis), Nikola Giebelová (skoky na trampolíně), Karin Janošková (běh na lyžích, biatlon), Daniel Škarka (skoky na lyžích a severská kombinace) a Jan Hoffman (sportovní kickboxing). Nejlepším sportovcem v této kategorii byla vyhlášena Vendula Krupová (Karate-Kobudo – tradiční karate).

V kategorii "dorostenci a junioři" byli oceněni Natálie Laura Mynářová (biatlon, běh na lyžích), Robert Šupola (skoky na lyžích), Lukáš Kuběna (skoky na lyžích), Veronika Hermanová (biatlon) a Lucie Polášková (sportovní kickboxing). Nejlepším sportovcem v této kategorii byla vyhlášena Lucie Krupová (běh na lyžích, horská kola).

V kategorii "seniorů - sportovců nad 21 let" byl oceněn Lubor Grigorescu (cyklistika). Nejlepším sportovcem v této kategorii byl vyhlášen skokan na trampolíně Adam Sült. "Ten byl zároveň ze všech oceněných sportovců vybrán a vyhlášen Sportovcem roku 2016," doplnil Gross. 

V kategorii "sportovní kolektivy" byli vyhlášeni v žákovském kolektivu do 15ti let Gepardi TJ Rožnov pod Radhoštěm - oddíl basketbalu (dívky). V této kategorii byli dále oceněni TJ Rožnov pod Radhoštěm - oddíl házené, starší žáci TJ Rožnov pod Radhoštěm - družstvo skoků na lyžích a severské kombinace (Daniel Škarka, Filip Křenek) a TJ Rožnov pod Radhoštěm - synchronní pár ve skocích na trampolíně (Nikola Giebelová, Natálie Krhutková). Dále v  dorosteneckém a juniorském kolektivu do 21ti let byl vyhlášen oddíl házené, družstvo starších dorostenců Rožnov a v seniorském kolektivu nad 21 let dvojice Naďa Palacká a Kateřina Solanská (skoky na trampolíně).

"Mezi oceněnými trenéry roku byli Robert Vychodil (Karate-Kobudo, tradiční karate), Anna Trčková (Sport pro všechny), Stanislav Zlámal (basketbal), Hana Vaculínová (tenis), Zdeněk Tobola (sportovní kickboxing) a Milan Náměstek (fotbal). Cenu trenér roku 2016 získal Jan Pavlica (skoky na lyžích a severská kombinace)," upřesnil Gross.

Starosta Rožnova Radim Holiš předal také pamětní list Osobnostem rožnovského sportu. Vyhlášeni byli Michael Neuwirth, Oldřich Nosek, Pavel Sehnal, Zdeněk Frištenský, Pavel Drozd, Bohumír Koryčanský a Pavel Navařík.

Cena starosty města byla za celoživotní aktivitu v oblasti rozvoje sportu na Rožnovsku in memoriam udělena bývalému dlouholetému předsedovi TJ Rožnov Janu Pargačovi.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam