Kino Hvězda Uherské Hradiště nabídne na výročí osvobození města zdarma film Anthropoid

Film Anthropoid (Foto: www.mkuh.cz)Film Anthropoid (Foto: www.mkuh.cz)
Film Anthropoid (Foto: www.mkuh.cz)
Co se děje 21. 4. 2017 | Autor: Irena Frolová

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Film Anthropoid bude příští pátek k vidění zdarma v kině Hvězda v Uherském Hradišti. Promítání bude bezplatně přístupné u příležitosti výročí osvobození města po druhé světové válce, sdělil serveru Zlin.cz mluvčí Městských kin Uherské Hradiště Jaromír Orel.

Začátek je v plánu v 16:00. „Film Annthropoid jedinečným způsobem dokumentuje zásadní historickou událost a zároveň představuje intenzivní a napínavý filmový zážitek,“ uvedl Orel.

Snímek vychází ze skutečného příběhu vojenské operace za druhé světové války. Jejím cílem byl atentát na Reinharda Heydricha. Heydrich byl po Hitlerovi a Himmlerovi třetím nejvýznamnějším mužem Třetí říše, hlavním strůjcem konečného řešení a vůdcem nacistických okupačních sil v Československu,“ řekl Orel.

Podle něj vražedná a brutální vláda tohoto muže, přezdívaného "pražský řezník", přiměla spojenecké síly v Londýně k naplánování přísně tajné mise s kódovým označením Operace Anthropoid, která se měla navždy zapsat do historie.

Českoslovenští výsadkáři Jozef Gabčík a Jan Kubiš provedli atentát na Heydricha v květnu roku 1942. Zabít se jim ho nepovedlo, ale zranili ho tak, že skončil v nemocnici. Přestože jeho zranění nevypadala zpočátku vážně, po několika dnech zemřel.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam