Zlínské divadlo nabídne premiéru Noci na Karlštejně

Noc na Karlštejně (Foto: Městské divadlo Zlín)Noc na Karlštejně (Foto: Městské divadlo Zlín)
Noc na Karlštejně (Foto: Městské divadlo Zlín)
Co se děje 26. 4. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN – Premiéru známého muzikálu Noc na Karlštejně nabídne v sobotu Městské divadlo Zlín. Představení začne ve Velkém sále v 19:00, sdělila serveru Zlin.cz mluvčí divadla Veronika Jurčová.

Podle divadla je všem známá zápletka Vrchlického dramatu, které pozvedla hudba Karla Svobody na piedestal české muzikálové produkce. „Trůní na něm už více než čtyřicet let. Písně Karla Svobody za tu dobu zlidověly a herecké i pěvecké výkony Valdemara Matušky, Jaromíra Hanzlíka nebo Jany Brejchové se zdají nepřekonatelné,“ uvedla Jurčová.

Režisérka Michaela Doleželová tvrdí, že divadlo nechce originál překonat. „Nechceme napodobovat skvělé filmové zpracování, chceme královský příběh se zlínským hereckým souborem uchopit po svém, ale zároveň ho ctít,“ řekla Doleželová, která na inscenaci pracuje v tandemu s Romanem Venclem. „O laskavý i řízný humor a oblíbené šlágry však diváky nepřipravíme,“ doplnila dramaturgyně Kateřina Menclerová.

V hlavních rolích se představí Luděk Randár jako Karel IV., jeho ženu Elišku si zahraje Petra Králová. „Jsem moc ráda, že po dlouhé době můžu zase partneřit s Luďkem. Mám ho moc ráda jako kolegu i jako člověka,“ svěřila se držitelka divácké ceny Aplaus. Elišku na zlínských divadelních prknech nehraje poprvé. „Zaskakovala jsem v minulosti v této roli za kolegyně v Opavě a v Pardubicích, s  Radkem Brzobohatým jako Karlem IV. Mám na charismatické vládce štěstí,“ usmála se herečka. Další role budou mít Radovan Král, Gustav Řezníček a další.

Diváci se mohou těšit na krásné a do detailu propracované dobové kostýmy z dílny výtvarnice Hany Knotkové, která je i autorkou scény. Vytvořila ji tak, aby se Noc na Karlštejně mohla v příští sezoně představit divákům i open air na hradech a zámcích.

V pátek před premiérou se v 10:00 ve Velkém sále uskuteční veřejná generálka. „Generálka i premiéra byly dlouho předem vyprodané. Velice rychle se plní i první reprízy,“ dodala Jurčová.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam