Zaměstnanci Kovárny Viva opět hubli, aby tím někomu jinému pomohli

Ilustrační foto (Foto: Kovárna Viva)Ilustrační foto (Foto: Kovárna Viva)
Ilustrační foto (Foto: Kovárna Viva)
Co se děje 30. 4. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Třicet úspěšně hubnoucích lidí a váhový úbytek 71,2 kila. To je výsledek čtvrtého ročníku výzvy Kilo za kilo, kterou pro své zaměstnance vyhlásila Kovárna Viva ve Zlíně, informovala server Zlin.cz její mluvčí Kateřina Martykánová.

K hubnutí je pak motivuje nejen zlepšení zdravotního stavu, ale i charitativní přesah akce. Za každý zhubnutý kilogram věnuje Kovárna sto korun dětem z Praktické školy a dětského domova na Lazech ve Zlíně. Ty tak letos dostanou 7120 korun.

Třicet šest pracovníků Kovárny Viva se letos v lednu přihlásilo do výzvy Kilo za kilo. Motivaci pustit se do hubnutí měli dvojí. Jednak se chtěli zbavit vánočních kilogramů a vylepšit si svou kondici a zdraví, významnou roli sehrály také finanční důvody. Peníze však nechtěli získat pro sebe, ale pro děti z domova na Lazech, pro které byl určen výtěžek akce. A sice v poměru kilo za kilo, neboli stokoruna za každý zhubnutý kilogram.

Celé tři měsíce vydrželo hubnout třicet účastníků, kteří zhubli celkem o 71,2 kilogramu. "Nejúspěšnějším zaměstnancem se stal ten, který ve výzvě vystupoval pod přezdívkou Metráček a dokázal zhubnout o celých deset kilogramů," uvedl obchodní ředitel Kovárny Zbyněk Rozsypal.

Dalšího zajímavého výsledku dosáhla jedna z pracovnic firmy, čerstvá maminka. "Ta ale hubla mimo soutěž, v jejím váhovém úbytku je totiž zahrnuta i malá Isabelka s porodní váhou 3,96 kilogramu," dodal s úsměvem Rozsypal.

Týmové hubnutí v Kovárně Viva má tradici od roku 2004, kdy byla výzva vyhlášena poprvé jako podpora kolegovi, kterému snížení váhy doporučil lékař ze zdravotních důvodů. Od té doby již kováři poslali na charitu přes 40 tisíc korun.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam