Hnutí ANO zřejmě do voleb povede místopředseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček

Mgr. Radek Vondráček (Foto: Facebook/Radek Vondráček)Mgr. Radek Vondráček (Foto: Facebook/Radek Vondráček)
Mgr. Radek Vondráček (Foto: Facebook/Radek Vondráček)
Politika a ekonomika 5. 5. 2017 | Autor: Redakce

ZLÍN - Hnutí ANO pravděpodobně do podzimních voleb do Poslanecké sněmovny povede místopředseda Sněmovny Radek Vondráček. Do čela kandidátky ho navrhlo krajské předsednictvo strany. Kandidátku musí ještě potvrdit krajský sněm strany, který se sejde 9. května. Serveru Zlin.cz to řekl krajský předseda hnutí Pavel Pustějovský.

Vondráček patří k nejvýraznějším tvářím hnutí ve Zlínském kraji. Kroměřížský právník vedl kandidátku ANO už při volbách v roce 2013, kdy hnutí zaostalo ziskem přes 18 procent zhruba o procento hlasů za vítěznou sociální demokracií. Vondráček byl v roce 2014 zvolen i do zastupitelstva Kroměříže a stal se také místostarostou města. Po zvolení do vedení Sněmovny ale funkci místostarosty opustil.

Za Vondráčkem je na druhém místě kandidátky krajský předseda hnutí, krajský zastupitel a člen představenstva společnosti Deza z Valašského Meziříčí Pustějovský, třetí je poslankyně a krajská radní Margita Balaštíková. Na čtvrté pozici je projektový manažer a předseda ANO na Zlínsku Marek Novák, pátý je majitel společnosti Elko EP a bývalý radní Holešova Jiří Konečný.

ANO kromě Vondráčka a Balaštíkové ve Sněmovně nyní zastupuje i vsetínský lékař Pavel Volčík. Pustějovský by za úspěch v podzimních volbách považoval zisk čtyř mandátů.

Lídra už oznámily i některé další strany. ČSSD by měl jako minule vést poslanec Antonín Seďa, potvrdit to ještě musí hlasováním členská základna strany. Lídra nemění ani komunisté, stejně jako v roce 2013 jím bude poslanec Vladimír Koníček. ODS vybrala starostu Uherského Hradiště a krajského předsedu strany Stanislava Blahu a Česká pirátská strana vysokoškolského učitele Giuseppe Maiella. Další strany zatím lídra nezveřejnily.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam