Festivalový půlmaraton ovlivní ve Zlíně provoz MHD

Ilustrační foto (Foto: www.zlinskypulmaraton.cz)Ilustrační foto (Foto: www.zlinskypulmaraton.cz)
Ilustrační foto (Foto: www.zlinskypulmaraton.cz)
Co se děje 1. 6. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - V rámci Zlín Film Festivalu se v centru města uskuteční druhý ročník Festivalového půlmaratonu, který podobně jako loni přeruší asi na dvě hodiny pravidelné trasy trolejbusových a autobusových linek MHD ve Zlíně v Dlouhé ulici, na mostě přes Dřevnici a na Benešově nábřeží. Serveru Zlin.cz to řekl mluvčí Dopravní společnosti Zlín - Otrokovice (DSZO) Vojtěch Cekota.

Dopravní společnost Zlín – Otrokovice připravila náhradní systém vedení linek, aby se mimořádná situace dotkla cestujících co nejméně.

Festivalový půlmaraton Zlín 2017 je běžecký závod ulicemi města. Odstartuje v sobotu 3. června v 16.00 hodin na náměstí Míru. Trasa půlmaratonu povede z centrálního zlínského náměstí přes Benešovo nábřeží, Podvesnou na Čepkov, Rybníky a přes tovární areál zpět na náměstí Míru. Podrobné informace k závodu jsou zveřejněny na internetových stránkách www.zlinskypulmaraton.cz

"Během festivalového půlmaratonu v sobotu 3. června v čase přibližně od 15.50 do 18.15 hodin zajistí Dopravní společnost Zlín – Otrokovice náhradní dopravu z důvodu úplné uzavírky Dlouhé ulice a Benešova nábřeží. Přesný čas platnosti tohoto opatření bude záviset na ukončení závodu a opětovném zprůjezdnění ulic," konstatoval Cekota.

Objízdné trasy pro jednotlivé linky budou vedeny ulicemi Štefánikova, Kvítková, 2. května a Sokolská.

Linka 2

Po dobu uzavírky bude trolejbusová linka 2 z Otrokovic vedena s označením 2X ze zastávky Školní po Štefánikově ulici, Podvesné XVII a na svoji trasu se napojí u vozovny DSZO, odkud bude pokračovat na Bartošovu čtvrť. Zastávka Baťova nemocnice bude u této linky provizorně přesunuta do Dřevnické ulice naproti vozovně DSZO. Zpět pojedou trolejbusy této linky stejnou trasou, ze Štefánikovy ulice pak ulicí Osvoboditelů a na svou pravidelnou trasu se vrátí na zastávce Náměstí Míru.

Linka 33

Po dobu výluku bude jezdit linka 33 s označením 33X ze zastávky Dlouhá Kvítkovou ulicí v obou směrech a dočasně nebudou obslouženy zastávky Benešovo nábřeží, U Splavu a Podvesná VI.

Linka 8

Trolejbusy linky 8 budou jezdit s označením 8X po zkrácené trase z Jižních Svahů pouze po zastávku Školní a pak přes Náměstí Míru zpět na Jižní Svahy. Po dobu výluky bude vynechána trasa k Baťově nemocnici.

Linka 9

Trolejbusová linka 9, označená jako 9X, bude vedena po své standardní trase až po zastávku Kúty. Odtamtud bude pokračovat po ulici 2. května, u sokolovny odbočí vpravo a ulicemi Sokolská a Padělky IX se vrátí opět do ulice 2. května. Dál povede v opačném směru ulicemi Podvesná XVII, Štefánikova, Osvoboditelů a na svou pravidelnou trasu se vrátí zastávkou Náměstí Míru.

Linka 4

Také trolejbusová linka 4 bude označena v čase výluky jako 4X. Ve směru na Vršavu pojedou trolejbusy po stávající trase po zastávku Dlouhá. Poté odbočí do ulice Kvítková a budou pokračovat v jízdě po náhradní trase ulicemi Podvesná XVII a 2. května. Od sokolovny už budou pokračovat opět po své pravidelné trase. Stejná trasa bude stanovena pro linku 4X i v opačném směru.

Linky 34 a 36

Autobusové linky 34, 36 s označením 34X a 36X budou mít vedenu objízdnou trasu po dobu uzavírky Dlouhé ulice po třídě Tomáše Bati v obou směrech, tzn., že po zastávce Školní budou autobusy dále zastavovat na zastávce Divadlo. Budou pokračovat ulicí Podvesná XVII a 2, května a napojí se na svou trasu v Sokolské ulici na zastávce Vysoká mez.

Po dobu uzavírky bude dočasně zrušena zastávka MHD Cigánov v obou směrech.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam