Kraj v Hradišti jednal o dopravě i možném využití budov v areálu nemocnice

Foto: Zlínský krajFoto: Zlínský kraj
Foto: Zlínský kraj
Co se děje 31. 5. 2017 | Autor: Irena Frolová

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Celá řada aktuálních problémů byla předmětem společného jednání krajských radních s radními města Uherské Hradiště, které se konalo v uherskohradišťské Redutě. Mluvilo se o investicích do ZUŠ, dopravě i možném využití budov v areálu Uherskohradišťské nemocnice, serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí hejtmanství Renata Janečková.

Zlínský kraj přislíbil městu Uherské Hradiště pozemky, které po výstavbě dalšího centrálního objektu nemocnice již dále nevyužije. Jde o přibližně 17 hektarů. "Stavba centrálního objektu vyjde na více než 300 milionů korun a po jeho dokončení se uvolní poměrně velká část nemocnice, kterou už kraj nebude potřebovat. Město má o tuto část zájem, proto jsem pověřil své spolupracovníky, aby s panem starostou o této věci jednali ještě dříve, než tento stav nastane, abychom byli připraveni," řekl hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

Dalším významně diskutovaným tématem byla rekonstrukce základní umělecké školy na Mariánském náměstí, na kterou je krajská rada připravena navrhnout zastupitelstvu uvolnit částku osm milionů korun. Původně se přitom mluvilo o sumě okolo 15 milionů korun. "Je třeba připomenout, že budova je města a kraj pouze provozuje ZUŠku. Na společném jednání jsme ale také debatovali o tom, zdali by neměla ZUŠka přejít pod město, aby se nadále podobným majetkoprávním problémům předešlo. Je to ale poměrně komplikované, takže tento krok ještě zvážíme. Pokud bychom však našli levný a pro města příjemný způsob, jak vyřešit vztah kraj – města – zušky, bylo by to ideální," doplnil hejtman.

Krajští a městští radní jednali také o dopravě. "Kraj musí nastavit regionální dopravu. My teď zpracováváme generel celého kraje, aby MHD, vlak i autobusy na sebe navazovaly a to všechno se bude soutěžit. Ta cena dosáhne 7 až 8 miliard korun za deset let provozu. Proto my teď přezkoumáváme jednotlivé nastavení spojů, což bude trvat zhruba rok. Pro nás je důležité, aby občané byli spokojeni. Města se nám ucpávají osobní dopravou. Tím, jak se cena benzínu moc nemění, ale rostou mzdy, tak lidé více a více přecházejí na individuální dopravu a my jim musíme jít naproti tak, že částečně dodotujeme regionální dopravu tak, aby člověk neztratil mnoho času v dopravních prostředcích. Proto chceme, aby na sebe spoje navazovaly a občané pochopili, že je výhodnější do práce přijet vlakem nebo autobusem," komentoval oblast dopravy při společném jednání rad hejtman.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam