Milionový turnaj pro Adélku už vynesl přes 300 tisíc korun

Co se děje 2. 6. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - V pořadí třetí ročník benefiční fotbalové akce Milionový turnaj pro Adélku má za sebou třetí turnaj. Dohromady se už na pomoc nemocné Adélky Petříkové z Kvasic na Kroměřížsku podařilo vybrat přes 300 tisíc korun, serveru Zin.cz to řekl předseda pořádajícího spolku Srdce na pravém místě Jakub Kohoutek.

Březnového klání ve skupině A se zúčastnilo pět mužstev, stejný počet se pak proti sobě postavil i v dubnovém turnaji ve skupině B. Tentokrát se v hale Střední průmyslové školy Zlín utkaly ve skupině C týmy Mark Home Interier, advokátní kancelář Mgr. Radima Janouška, SPECTRA, SAB finance a Topič s.r.o. Celkem se benefičního turnaje zúčastní 20 týmů složených z firem a organizací ze Zlínského kraje.

"Akce měla obrovský úspěch. Firmy se zapojily i mimo startovné 10 tisíc korun, například SPECTRA poslala celkem 21 tisíc, dalších šest tisíc korun vybrali mezi sebou hráči. Také paní Peterková ze SPECTRY přidala osobně dalších 23 tisíc korun. Advokátní kancelář Mgr. Radima Janouška věnovala malé Adélce částku 20 tisíc. Na turnaji se opět prodalo ještě několik výrobků od fanynky spolku Radky Volštátové a také trička s logem spolku za asi 10 tisíc korun. Celkem se v průběhu května sešlo na účtu spolku přibližně 110 tisíc korun," upřesnil Kohoutek.

Vítězem květnového klání se stal tým Mark Home Interier a postupuje do finále, které se uskuteční 24. června dopoledne v hale Euronics Zlín. Ještě před finále se ale uskuteční čtvrtý zápas, a to 3. června.Vítězný tým

Turnaj se podle Kohoutka nesl v duchu nabídnutí další pomoci a spolupráce. "Momentálně plánujeme na 24. června společnou akci pro všechny týmy i s rodinami. Těší mě, že po dvou letech práce na propagaci našeho spolku jsou vidět výsledky. O Adélce už ví poměrně dost lidí, znají tento příběh a mluví o nás v okolí. Peníze na transparentní účet chodí od lidí, které už ani neznáme osobně. A to nám dělá velkou radost," doplnil pořadatel akce.

Spolek Srdce na pravém místě rodinu nemocné Adélky podporuje už přes dva roky a příští rok jí chce pomoci financovat byt v Kroměříži v hodnotě asi 1,7 milionu korun. Malá Adélka trpí od narození vzácným syndromem mozku Phelan McDermid.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam