Kraj podpoří rekonstrukci domova pro postižené i nákup aut pro přepravu handicapovaných

Krajský úřad Zlínského kraje (Foto: Zlin.cz)Krajský úřad Zlínského kraje (Foto: Zlin.cz)
Krajský úřad Zlínského kraje (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 21. 6. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Zlínský kraj podpoří domovy pro zdravotně postižené, peníze poputují na rekonstrukci kotelny i nová auta. Serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí kraje Renata Janečková.

Rekonstrukce kotelny čeká Domov pro osoby se zdravotním postižením Kunovice-Na Bělince. "Stará kotelna po 20 letech provozu vykazuje značnou poruchovost, je morálně i technicky zastaralá a nevyhovuje požadavkům současných norem. Původní zařízení kotelny tak bude celkově demontováno. Nově budou v kotelně nainstalovány čtyři závěsné kondenzační kotle, které budou zařazeny v kaskádě. Nově bude také instalován ohřívač teplé vody," poznamenala Janečková. Práce potrvají od června do září a celkové náklady jsou 2,607 milionu korun.

Hned tři krajská zařízení, a to Domov pro osoby se zdravotním postižením Kunovice-Na Bělince, Domov pro osoby se zdravotním postižením Kunovice-Cihlářská a Domov pro osoby se zdravotním postižením Uherský Brod, pořídí ještě v letošním roce pro své klienty nové vícemístné vozidlo (transportér), které bude sloužit k jejich přepravě na kulturní, společenské a sportovní akce, ale také na výlety, nákupy či návštěvy lékaře. "Nahradí tak auta, která jsou ve všech třech domovech v provozu už téměř 20 let a už jsou poruchová. Cena vozidel je od 825 tisíc do 921 tisíc korun," uzavřela Janečková.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam