Ve Filmovém uzlu začala nová výstava, lidé mohou obdivovat i tvorbu Petra Čajánka

Foto: Filmový uzel ZlínFoto: Filmový uzel Zlín
Foto: Filmový uzel Zlín
Kultura 23. 6. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Návštěvníci Filmového uzlu ve Zlíně mohou v těchto dnech obdivovat novou výstavu, svá díla zde vystavují děti z vizovického domova. Svůj výtvarnný talent ale předvedl také hokejista Petr Čajánek a jeho rodina, serveru Zlin.cz to za Filmový uzel Zlín řekl Ondřej Carda.

Výstavu Dětského domova Chrastěšovská Vizovice s názvem Náš filmový svět zahájil hokejista Petr Čajánek a další hosté. Návštěvníci kavárny v přízemí budovy mohou vidět čtyřicítku obrázků s filmovou tematikou, které vytvořily děti z domova, jejich přátelé a podporovatelé.

"Velmi nás těší, že se do tvorby zapojil například náš dlouholetý podporovatel Petr Čajánek s rodinou, pan fotograf Jindřich Štreit, manažerka centra Upper a bývalá primátorka Zlína Irena Ondrová, místostarostka Vizovic Alena Hanáková a další osobnosti," podotkla Ludmila Halová, zástupkyně ředitele vizovického dětského domova. Zahájení výstavy si nenechala ujít ani radní Zlínského kraje Michaela Blahová, zodpovědná za sociální záležitosti, rodinnou politiku a neziskový sektor, a řada dalších.

"Děti z Chrastěšovské u nás už byly několikrát animovat ve workshopech a filmová tematika je oslovila. Jsme moc rádi, že jsme mohli k tomuto projektu přispět a vzniklo tolik pěkných kreseb," doplnila umělecká ředitelka Filmového uzlu Zuzana Bahulová.

Výstava Náš filmový svět je na kudlovských filmových ateliérech přístupná zdarma.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam