Lidé mohou vyrazit na procházku spojenou s hledáním studánek

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 25. 6. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKO - Romantická procházka lesní krajinou, svěží pramenitá voda Luhačovského Zálesí a večerní posezení – to jsou největší lákadla akce s názvem Hledání studánek, která se uskuteční v sobotu 1. července. Serveru Zlin.cz to oznámil Zdeněk Urbanovský z Centrály cestovního ruchu Východní Moravy.

"Startovat budeme z parkoviště u Koliby v Březůvkách. Zde lidé najdou i dostatek parkovacích míst pro svá vozidla," vzkázal Jaroslav Holík, hlavní organizátor akce. Dodal, že začátek je naplánován na 9.00 hodin.

Na turistické hledání studánek naváže večerní program v Březůvkách, kde bude připraveno posezení pod hvězdným nebem s country muzikou, opékáním špekáčků a chladivým mokem. Při nepřízni počasí se tato část programu uskuteční na terase Koliby.

Trasa je značena turistickou značkou: šikmý modrý pruh na bílé ploše. Od parkoviště se účastníci vydají podél rybníka, pak lesní cestou na sever. Po dvou kilometrech se stočí vlevo, přejdou silnici a narazí na první studánku. Zde se pak výprava stočí na jih. "Cesta vede údolím potoka k lesnímu internetu a dále k sirnému pramenu, kde je kryté místo pro odpočinek. Po osvěžení sirnou vodou budeme pokračovat dál na jih, pak se stočíme k západu, vystoupáme k vrchu Kamenec s krásným výhledem. Zde zamíříme na sever, pěšina nás dovede na trasu Barum rallye, dáme se vpravo, budeme míjet ocelový vysílač a za křižovatkou sejdeme do údolí ke skupině studánek pod Pindulí," doplnil Holík. Kolem několika obydlených domů pasekářů se pak účastníci procházky stočí k silnici, která je přivede k hostinci Na Pinduli. Trasa bude pokračovat po žluté turistické značce táhlým stoupáním k nejvyšším bodu výšlapu - vrchu Klenčov (536 m). Zde se stočí na jihozápad a lesní, později luční, cestou všichni zamíří k jihu kolem domků pasekářů. "Nakonec přijdeme k poslední zastávce, která je u Gébovy studánky. Po přechodu remízku pak dorazíme zpět na parkoviště v Březůvkách," upřesnil Holík.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam