Zlínský kraj získal na mládežnické olympiádě 32 medailí

Foto: Zlínský krajFoto: Zlínský kraj
Foto: Zlínský kraj
Sport 1. 7. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Celkem 32 medailí získala výprava Zlínského kraje na VIII. ročníku letní olympiády dětí a mládeže, která se konala v Jihomoravském kraji. Serveru Zlin.cz to uvedl za krajský úřad Jan Vandík.

Talentovaní mladí sportovci ze Zlínského kraje přivezli domů čtyři zlaté, 10 stříbrných a 18 bronzových medailí. V bodovém hodnocení (bodovalo se umístění na 1. až 14. místě v jednotlivých medailových disciplínách) se Zlínský kraj mezi ostatními kraji umístil na celkovém 7. místě, tedy v horní polovině výsledkové listiny.

Na olympiádě se soutěžilo ve 22 sportovních odvětvích (atletika, badminton, baseball, basketbal, cyklistika, florbal, fotbal, házená, jachting, karate, kolečkové brusle, moderní gymnastika, orientační běh, plavání, plavání hendikepovaných, sportovní gymnastika, sportovní střelba, stolní tenis, synchronizované plavání, tenis, triatlon, volejbal) a v jedné umělecké soutěži (krátký film a video).

"I přes náročné klimatické podmínky, které v průběhu celých her panovaly, podali naši reprezentanti úctyhodné výkony, za což bych jim chtěl vyslovit své uznání a poděkování. Myslím, že můžu za všechny naše účastníky uvést, že jsme si letošní olympiádu naplno užili, navázali nové kontakty i přátelství a budeme na ni dlouho vzpomínat," řekl Filip Pastuszek z odboru školství, mládeže a sportu krajského úřadu, který byl vedoucím výpravy.

Zlínský kraj na olympiádě reprezentovala výprava čítající 314 členů (složená z 259 sportovců, 53 trenérů a dvou vedoucích výpravy). Nejúspěšnějšími účastníky za Zlínský kraj se stali plavkyně Jana Přibylová se ziskem dvou zlatých a jedné bronzové medaile a Lukáš Polčák, který v plavání handicapovaných vybojoval jednu zlatou, jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile.

Na zajištění účasti krajské výpravy na olympiádě (doprava, ubytování, stravování, oblečení apodobně) přispěl Zlínský kraj částkou 1,7 milionu korun.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam