Uprchlíky ze zlínské zoo se podařilo lapit

foto: Zoo Zlínfoto: Zoo Zlín
foto: Zoo Zlín
Co se děje 8. 7. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Dramatické čtyři dny prožili zaměstnanci zlínské zoo, hledali totiž tři papoušky druhu Ara hyacintový, kteří se rozhodli prchnout z voliéry. Serveru Zlin.cz to řekla mluvčí zoo Romana Bujáčková.

Papoušci poškodili pletivo a opustili voliéru. První tři dny se ještě zdržovali v areálu Zoo Zlín, pak ale frnkli směrem k Fryštáku. Naštěstí se je postupně podařilo všechny pochytat.

"Po čtyřech dnech jsme si úlevou oddychli. Všichni tři papoušci jsou v pořádku. Díky pomoci Hasičského záchranného sboru Zlín a především díky vstřícnosti a rychlé spolupráci obyvatel Fryštáku se podařilo odchytit posledního uprchlíka a všechny papoušky tak zpátky převézt do zoo," podotkla Bujáčková. Právě pomoc obyvatel Fryštáku velmi vyzdvihla. "Velmi nám pomohli. Papoušky permanentně monitorovali a naši zoologové tak věděli, kde se ary sdržují. Děkujeme také všem fanouškům na sociálních sítích za podporu a sdílení naší prosby o pomoc při hledání," dodala Bujáčková.

Z voliéry původně unikli čtyři ptáci, kromě Ara hyacyntových pláchl i jeden zástupce druhu Ara arakanga. Toho se ale pracovníkům zoo podařilo odchytit hned první den v areálu zahrady. Exotičtí opeřenci neutekli z voliéry poprvé. Jeden z arů podobným způsobem unikl naposledy loni, i jeho se ale tenkrát podařilo úspěšně odchytit.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam