Jiří Pavlica s Hradišťanem vystoupí s Vlastou Redlem ve Valašském Meziříčí

foto: město Valašské Meziříčífoto: město Valašské Meziříčí
foto: město Valašské Meziříčí
Kultura 13. 7. 2017 | Autor: Irena Frolová

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Ve Valašském Meziříčí vystoupí na konci srpna Jiří Pavlica s Hradišťanem spolu s písničkářem Vlastou Redlem a jeho kapelou. Spojili se v jedinečný projekt nazvaný Vandrovali hudci 2017, sdělila serveru Zlin.cz mluvčí valašskomeziříčské radnice Renata Votrubová.

Obě formace vystoupí na jednom pódiu ve středu 30. srpna ve valašskomeziříčském amfiteátru. Koncertem tak zakončí Kulturní léto 2017. „Výjimečné spojení dvou předních uměleckých těles slibuje skvělý hudební zážitek. Jedinečné spojení folku, bigbítu a lidové hudby několik let vyprodávalo sály a oslovilo tisíce lidí,“ uvedla Votrubová.

Primáš a umělecký vedoucí Hradišťanu Jiří Pavlica se před dvěma lety dohodl s valašským muzikantem a textařem Vlastou Redlem na obnově společných vystoupení z devadesátých let. „Navázali na staré skladby, ale připravili řadu nových písní. Návštěvníci ale nejprve uslyší vystoupení každé kapely zvlášť,“ informovala Votrubová.

Postupně se začnou skupiny prolínat. „Na řadu přijdou společné písně, které jsou zásadní částí tohoto projektu. V té chvíli stane na prknech všech třináct muzikantů. Amfiteátrem v parku zámku Kinských budou znít podmanivé melodie, rozmanité texty, plné sbory, skvělé instrumentální výkony a hlavně radost z hraní,“ dodala Votrubová.

Vstupenky jsou k dostání v Turistickém informačním centru Valašké Meziříčí a také online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam