Zlínský primátor nabádá obyvatele města kvůli horku k opatrnosti

foto: oficiální stránky města foto: oficiální stránky města
foto: oficiální stránky města
Co se děje 2. 8. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Teploty atakující 40 stupňů Celsia zažili včera obyvatelé Zlína a ani další nejbližší dny nepřinesou žádné výraznější ochlazení. Zlínský primátor Miroslav Adámek, který je zároveň také lékař, vyzývá občany města k větší opatrnosti a hlídání si svého zdravotního stavu, serveru Zlin.cz to řekl mluvčí magistrátu Zdeněk Dvořák.

"Pokud to jde, tak se vyvarujte především značné tělesné zátěži. Je také potřeba ve zvýšené míře pít, nejlépe obyčejnou vodu či minerálky, klidně i dva až tři litry denně. Dříve narozené spoluobčany a děti prosím, aby omezili pobyt venku na sluníčku, za tohoto počasí je snadné dostat úpal nebo úžeh," vzkázal Miroslav Adámek. Zvláštní opatření vyhlásil pro tyto horké dny i pro radnici. Zejména těhotné ženy a vážně zdravotně handicapované osoby měly třeba možnost pracovat z domova.

Na horké počasí reagují i Technické služby Zlín, které cisternami ochlazují zejména frekventované centrum města. Denně vykropí asi 30 tisíc litrů vody. "Čerpáme ji z vlastního vydatného vrtu," doplnil Jakub Černoch, ředitel společnosti. Cisterny Technických služeb vytváří při kropení takzvanou vodní mlhu, která je pro ochlazení prostoru i kolemjdoucích nejúčinnější. Pracovníci společnosti zalévají také městskou zeleň.

Rozhodně příjemnější než jízda auty je v těchto dnech cestování prostřednictvím MHD. Klimatizací je v Dopravní společnosti Zlín - Otrokovice (DSZO) vybaveno 15 trolejbusů a osm autobusů. "Cestující si na klimatizaci rychle zvykli a většinou ji vítají. Shodují se v názoru, že cestování s námi je za letního horkého počasí příjemnější. A nám záleží na kultuře cestování, proto budeme klimatizovaná vozidla nakupovat i v budoucnu," poznamenal ředitel DSZO Josef Kocháň. Dodal, že klimatizace se ve vozidlech zapíná, když teplota v salonu pro cestující dosáhne 26 stupňů Celsia.

Ideálním místem pro trávení volného času jsou pro tyto dny městská koupaliště, Zelené v Bartošově čtvrti, Panorama na Jižních Svazích a areál v ulici Hradská. Ceny vstupného zůstaly na úrovni z minulých let.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam