Valachy Man je vyprodán, zájem o závod byl rekordní

foto: valachy.czfoto: valachy.cz
foto: valachy.cz
Sport 2. 8. 2017 | Autor: Irena Frolová

VELKÉ KARLOVICE, NOVÝ HROZENKOV - Triatlonový závod Valachy man, který se uskuteční v pátek 4. srpna v Novém Hrozenkově u vodní nádrže Na Stanoch, je vyprodaný. Serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí velkokarlovického Resortu Valachy Martina Žáčková.

Vyprodaný je závod dospělých, zbývá už jen několik málo míst v doprovodných dětských závodech. Do Nového Hrozenkova tak zavítá na tisíc sportovců.

"Zájem o triatlon a klání Valachy man narůstá každým rokem, letos se startovní listina dospělých zaplnila dokonce již dva týdny předem, což jsme tu ještě neměli. Bohužel jsme museli odmítnout mnoho opozdilých zájemců, ale kvůli velikosti zázemí i časovým možnostem daným intervalovým startem nelze kapacitu navyšovat. Jediné, co můžeme vážným zájemcům doporučit, je přijet v pátek přímo na místo a tam vyčkat do skončení prezence na případné uvolnění startovního čísla po závodníkovi, který nedorazí. Stává se to, ale je to bez záruky," uvedl Vladimír Sušil, prezident Valachy tour, jehož je triatlon součástí.

Páteční Valachy man nabídne účastníkům nejen sportovní zážitek, ale i doprovodný program. Dospělí závodníci mají v ceně startovného dárek v podobě plavecké čepice, trička se sportovní lahví a účastnickou medaili, děti obdrží v cíli oblíbené perníkové medaile. Připravena je i tombola startovních čísel.

"Těšíme se opět i na hojnou účast diváků, díky nim je atmosféra na závodech každý rok skvělá. Vzhledem k umístění depa u vodní nádrže, v níž probíhá i plavecká část závodu, a intervalovému startu po dvaceti vteřinách mají diváci po celou dobu co sledovat, navíc si mohou den zpříjemnit koupáním," dodal Vladimír Sušil.

Pokud některé diváky triatlon zaujme, mohou se stavit na stánek České triatlonové asociace, která zde bude nabízet rady a konzultace v rámci svého nového projektu Můj první tri1atlon.

Valachy man se za dobu své existence stal největším triatlonovým závodem pro širokou veřejnost v ČR. Popularitu si získal mj. tím, že nabízí intervalový start a trasy i rekreačním sportovcům a dětem. Děti závodí v sedmi věkových kategoriích. Dospělí mohou vybírat ze dvou distancí. Kratší trať obnáší 250 metrů plavání, 12 kilometrů horského kola a 3,6 kilometru běhu. Delší trasa zahrnuje 350 metrů plavání, 16 kilometrů horského kola a 4,5 kilometru běhu v náročnějším terénu beskydských kopců a start v ní je otevřen i štafetám.

Každý rok mohou navíc sportovci poměřit síly se známými sportovními osobnosti. Letos se zúčastní hned tři úřadující čeští triatlonoví mistři – mistr ČR ve sprint triatlonu Jan Čelůstka, mistr ČR v terénním triatlonu Lukáš Kočař a mistr ČR v olympijském triatlonu František Kubínek. Všichni tři odstartují po sobě na závěr, po 17. hodině. Přijede i loňská a předloňská vítězka ženského Valachy Mana Kristína Lapinová, čerstvá mistryně Slovenska v kros duatlonu.

Pro vítěze jsou připraveny hodnotné ceny včetně prize money v celkové částce 40 tisíc korun.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam