Zlínská zoo nabízí novinky, například elektronickou vstupenku nebo speciální ranní prohlídku

Foto: Archiv ZOO ZlínFoto: Archiv ZOO Zlín
Foto: Archiv ZOO Zlín
Co se děje 7. 8. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Zlínská zoo připravila pro návštěvníky tři novinky, a to elektronickou vstupenku, bankomat a speciální ranní prohlídku. Serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí Zoo Zlín Romana Bujáčková.

"V červenci jsme poprvé nabídli elektronické vstupenky s okamžitým doručením na e-mail. Platí půl roku, k dispozici jsou vstupenky pro dospělé a pro děti. Navíc jejich cena je nižší než při zakoupení u pokladny," uvedla Romana Bujáčková. Přes portál zoologické zahrady si tak zájemce může zakoupit vstupenku, kterou si pak otevře v mobilu nebo vytiskne. Pro identifikace je každá vstupenka opatřena QR kódem. "Stačí vložit QR kód do čtečky turniketu a lidé mohou vejít do areálu zoo. Pro vstup s elektronickou vstupenkou prozatím slouží pouze turnikety pro kočárky, připravujeme však instalaci dalších čteček. Velmi mile nás totiž překvapil velký zájem o elektronické vstupenky. Za pět červencových dnů si návštěvníci zakoupili téměř 600 ks vstupenek," upřesnila Romana Bujáčková.

Elektronické vstupenky však nejsou jedinou letní novinkou zlínské zoo. "Na začátku července byl u hlavního vstupu instalován bankomat. Jsme jednou z mála českých zoo, která obdobnou službu nabízí. A jak se ukazuje, bankomat se setkává s velmi příznivým ohlasem," doplnila Bujáčková.

Již brzy zoo nabídne také speciální ranní prohlídky areálu s možností uvidět vzácného kiviho. Tohoto nelétavého novozélandského opeřence chová jako jediná v ČR. V sobotu 12. srpna tak zlínská zoo poprvé v historii nabídne možnost zavítat do areálu v brzkých ranních hodinách. "Od 6.00 hodin otevřeme pokladnu u hlavního vstupu do zoo. Po úhradě běžného vstupného si návštěvníci mohou vychutnat procházku probouzejícím se areálem a zůstat v zoo třeba až do odpoledne. Navíc od 6.30 do 8.00 hodin bude u expozice kiviho k dispozici náš průvodce, který nabídne spoustu zajímavých informací. Právě v brzkých ranních hodinách je dle našeho monitoringu velmi vysoká šance, že Geryho, jak se sameček kiviho jmenuje, návštěvníci opravdu uvidí," zdůraznila Romana Bujáčková.

Zoo Zlín je v srpnu a září otevřena od 8.30 do 18.00 hodin bez jakýchkoliv omezení.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam