Jedinečnou výstavu obrazů Theodora Pištěka ukončí komentovaná prohlídka

Foto: Zlínský zámekFoto: Zlínský zámek
Foto: Zlínský zámek
Kultura 11. 8. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - V Galerii Václava Chada na zlínském zámku se blíží ke konci nevšední výstava obrazů uznávaného českého výtvarníka Theodora Pištěka, serveru Zlin.cz to za galerii uvedla Kateřina Martykánová. Pištěkova premiérová výstava na Moravě je přístupná již jen do 18. srpna, v tento den se uskuteční také poslední komentovaná prohlídka.

Už jen pár dní bude ve Zlíně k vidění výstava obrazů, jejichž autorem je Theodor Pištěk. Ten je známý zejména jako kostýmní výtvarník a držitel mnoha ocenění za filmové kostýmy, včetně Oscara za film Amadeus. Galerie Václava Chada jej ale přibližuje prostřednictvím jeho fotorealistických obrazů. Expozice je ojedinělá svým rozsahem, a na Moravě se představuje vůbec poprvé.

"Výstavu považujeme za úspěšnou. Cestu do galerie si zatím našlo asi 1 300 návštěvníků. Zvýšený zájem očekáváme také v jejím závěru. Je to totiž jedinečná příležitost zhlédnout retrospektivu rozsáhlého díla Theodora Pištěka. V blízké době žádnou tak velkou prezentaci autor neplánuje," řekla za Galerii Václava Chada Miroslava Kupčíková.

Poslední komentovaná prohlídka, která podá více informací k autorovi i jeho dílu, se koná 18. srpna v 17.00 hodin a povede ji kurátor výstavy Martin Dostál.

Expozice obsahuje díla zapůjčená od soukromých sběratelů, významných galerií v ČR i přímo od samotného autora. Je otevřena do 18. srpna, vždy od úterý do pátku od 14.00 do 17.00 hodin nebo podle individuální domluvy, v Galerii Václava Chada v prvním poschodí zlínského zámku. K zakoupení jsou zde také plakáty k výstavě podepsané Theodorem Pištěkem.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam