Kvůli bouřce musel být dočasně uzavřen Baťův kanál

Foto: Povodí MoravyFoto: Povodí Moravy
Foto: Povodí Moravy
Co se děje 13. 8. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Bouřky a silný vítr po sobě zanechaly popadané stromy a větve v korytě Baťova kanálu i v jeho okolí. Povodí Moravy proto část úseku uzavřelo, serveru Zlin.cz to řekl mluvčí Povodí Moravy Petr Chmelař

Silný vítr a prudký déšť způsobil na Baťově kanálu kalamitní stav. Popadané stromy a větve v korytě řeky i jejím okolí vodohospodáři naštěstí rychle odstranili. "Na vodní cestě i v její blízkosti byla řada polomů. Žádné škody na zdraví lidí ani zásadní škody na majetku nemáme hlášené. Na komorách Vnorovy I a Vnorovy II byl hlášený výpadek proudu," informoval z terénu ředitel vodní cesty Baťův kanál Pavel Cenek.

Největší vzniklé škody jsou na samotných porostech. Napadané dřeviny zaměstnanci Povodí Moravy odklidili nejdříve na břeh a v průběhu příštího týdne odvezou k likvidaci.

Přestože Povodí Moravy odstranilo napadané stromy a větve, bude třeba v následujících dnech dbát při plavbě po Baťově kanále zvýšené opatrnosti. V řece bude stále množství drobných kusů větví, které přinese proud. Stejně tak je třeba dbát opatrnosti při jízdě po cyklotrase.

Udržování bezpečného a provozuschopného stavu vodní cesty a zajišťování provozních funkcí všech zařízení sloužících plavebnímu provozu je trvalý úkol správců vodních cest. Povodí Moravy je správcem vodní cesty řeky Moravy a Průplavu Otrokovice - Rohatec (Baťův kanál). V souladu s ustanovením tohoto zákona provádí Povodí Moravy, závod Střední Morava v Uherském Hradišti, v rámci svých povinností práce na vodní cestě související s provozem, údržbou, obnovou a modernizací dopravně významné využívané vodní cesty.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam