Slovácké divadlo vykročilo do nové sezóny

foto: Slovácké divadlofoto: Slovácké divadlo
foto: Slovácké divadlo
Co se děje 28. 8. 2017 | Autor: Irena Frolová

Setkáním všech zaměstnanců zahájilo Slovácké divadlo v Uherském Hradišti novou sezónu 2017/2018. Ta je v pořadí už dvaasedmdesátá, sdělil serveru Zlin.cz herec a mluvčí divadla Josef Kubáník.

"Herci nastoupili v plné síle a ve stejné sestavě, k žádným změnám v souboru tak nedochází a můžeme se vrhnout do práce," prohlásil ředitel Michal Zetel.

Poprvé se bude hrát už tuto sobotu 26. srpna komedie Čarodějnice v kuchyni, kterou divadelníci představí na festivalu Divadelní Luhačovice. Hned druhý den vyrazí Rychlé šípy do Velkých Karlovic. "Zájem o naše inscenace je opravdu velký, a tak, na rozdíl od mnoha dalších divadel, která začínají hrát často až v polovině září, startujeme bezprostředně po návratu z prázdnin," řekl ředitel Zetel. Prvním představením na domácí scéně, které oficiálně odstartuje novou sezónu 2017/2018, bude v úterý 5. září úspěšná komedie režiséra Zdeňka Duška Nájemníci.

V polovině září pak divadlo vyjede na nejprestižnější divadelní festival u nás, Divadlo Plzeň. Přehlídka každoročně hostí ty nejlepší divadelní počiny Evropy. Divákům se představí s inscenací Měsíc nad řekou režisérky Anny Petrželkové. "Osobně mě velmi těší pozvání na jakýkoli festival a v letošním roce mě hřeje, že na každý festival jsme zavítali s jinou inscenací. Letos je jich už pět," dodal ředitel.

Slováčtí divadelníci ale už začali i zkoušet, pod vedením režiséra Michala Skočovského se pustili do přípravy unikátního projektu Přes ploty, jenž bude jevištní podobou pozoruhodné knihy Fedora Gála. Ta mapuje korespondenci mezi ním a národním socialistou Matějem vyznávajícím velmi kontroverzní názory nejenom na politickou, ale i společenskou situaci v Evropě. Premiéra proběhne na začátku příštího roku.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam