Letošní „Barumka“ byla klidná, hodnotí policisté

Ilustrační foto (Foto: Policie ČR)Ilustrační foto (Foto: Policie ČR)
Ilustrační foto (Foto: Policie ČR)
Co se děje 29. 8. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Letošní Barum Czech Rally Zlín 2017 hodnotíme jako poměrně klidnou, nemuseli jsme řešit žádné závažnější narušení veřejného pořádku, ani větší problémy v dopravě. Takovou informaci sdělila policejní mluvčí Lenka Javorková serveru Zlin.cz.

Nejčastějšími prohřešky návštěvníků rally byly přestupky v dopravě, konkrétně pak překročení rychlosti a alkohol za volantem. "Nejvyšší rychlost jsme naměřili jedenatřicetiletému řidiči ze Zlína v BMW X6, který jel u Slušovic, což je úsek s častými dopravními nehodami s povolenou rychlostí 70 km/h, rychlostí 134 km/h. Za tento přestupek mu ve správním řízení hrozí pokuta 5 až 10 tisíc korun a zákaz řízení na šest měsíců až na rok," sdělila Javorková. Od pátku do neděle jsme přistihli na Zlínsku a Vsetínsku 16 řidičů pod vlivem alkoholu.

Ve Zlíně, ani v okolí rychlostních zkoušek se v době konání závodu nestala žádná vážnější dopravní nehoda. Havárii s lehkým zraněním tří lidí šetřili vsetínští dopravní policisté na Vsetínsku v sobotu po druhé hodině ráno. U Liptálu havarovala do stromu osádka čtyř cizinců, návštěvníků Barum rally, kteří si chtěli projet trať rychlostní zkoušky Troják.

V sobotu kolem půl šesté večer vyjížděla hlídka policistů k Horní Lhotě k požáru závodního speciálu Škoda Fabie, který začal hořet při přejezdu z jedné rychlostní zkoušky na druhou. Vzniklá škoda byla předběžně vyčíslena na šest milionů korun. Vyšetřování požáru si na místě převzal vyšetřovatel hasičů Zlínského kraje. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

Policisté ale v sobotu zaznamenali dvě vloupání do vozidel - Škoda Octavia a Škoda Fabia. Z octavie, která byla zaparkovaná mezi obcemi Luhačovice a Ludkovice, zloděj ukradli navigaci, z odloženého batohu peněženku s doklady a s 1500 korunami a ze zavazadlového prostoru brašnu s kompletním vybavením kamery. "Škoda ve výši 10 tisíc korun vznikla mužům z Rychnova nad Kněžnou. Vniknutí do fabie evidujeme v Otrokovicích na parkovišti pro diváky rally před budovou Barum Continental. Ze zavazadlového prostoru si zloděj odnesl peněženku se sedmi tisíci korunami, doklady, batoh a kameru. Škoda za 10 tisíc korun vznikla dvaatřicetiletému cizinci," uvedla Javorková.

Návštěvníci Barum rally byli ale podle jejích slov ukáznění i ve vztahu k zákazu vstupu do zakázaných oblastí v souvislosti s vyhlášením stavu nebezpečí kvůli rozšíření afrického moru prasat. "Žádné porušení ze strany diváků jsme nemuseli řešit," řekla policistka.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam