Týden kultury vydělal přes sto tisíc, peníze pomohou nemocnému chlapci i mobilnímu hospici

Foto: Resort ValachyFoto: Resort Valachy
Foto: Resort Valachy
Co se děje 5. 9. 2017 | Autor: Irena Frolová

VELKÉ KARLOVICE - Téměř 112 tisíc korun vydělal na dobročinné účely charitativní festival Týden kultury na Valašsku, který se konal ve Velkých Karlovicích. Serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí Resortu Valachy Martina Žáčková.

Během sedmi dnů zhlédly téměř čtyři tisícovky návštěvníků osm divadelních představení, jejichž výtěžek rozdělil pořádající Resort Valachy mezi rodinu devítiletého Tomáška Koňaříka z Velkých Karlovic, jenž trpí svalovou dystrofií, a mobilní hospic Strom života z Nového Jičína.

K výši částky významně přispěl Jaroslav Dušek se svými kolegy, kteří na festivalu uvedli před vyprodaným hledištěm za výrazně snížený honorář populární Čtyři dohody a Pátou dohodu. Kromě toho návštěvníci viděli ještě Karla Rodena a Janu Krausovou, Halinu Pawlowskou, pohádku Princové jsou na draka a komedie Rychlé šípy, Caveman a 1 + 1 = 3.

"Všechna představení se konala v údolí Léskové u hotelu Lanterna, v netradičním prostředí největšího cirkusového šapitó v České republice, které jsme si pro tuto příležitost půjčili od cirkusu Berousek, což spolu se skvělými výkony herců a příjemným letním počasím vytvořilo skvělou atmosféru závěru prázdnin ve Velkých Karlovicích. Již se těšíme na příští, třetí ročník, který uspořádáme na konci prázdnin 2018," uvedl generální ředitel pořádajícího Resortu Valachy Tomáš Blabla.

Fotogalerie

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam