Ve Zlíně se točí celovečerní film s hvězdným obsazením

Foto: Úsměvy smutných mužůFoto: Úsměvy smutných mužů
Foto: Úsměvy smutných mužů
Kultura 5. 9. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Pro natáčení nového celovečerního filmu nazvaného Úsměvy smutných mužů si filmaři vybrali město Zlín. Serveru Zlin.cz to řekla PR manažerka projektu Kateřina Martykánová.

Filmový štáb snímku Úsměvy smutných mužů se během prvních zářijových dnů zabydlel ve Zlíně. Ve vybraných lokacích, jako je například radnice ve Zlíně, natáčí s jednou z hlavních postav - Jaroslavem Duškem. Film, ve kterém se objeví i další přední čeští herci David Švehlík, Ondřej Malý, Jaroslav Plesl, Ivan Franěk či Simona Babčáková, uvidí diváci v kinech už v dubnu příštího roku.

Opojně hořká komedie režiséra Dana Svátka podle stejnojmenného knižního bestselleru Josefa Formánka vypráví osudy čtyř chlapíků, kteří se potkají při nelehkém úkolu. "Jako vyvrhelové v protialkoholní léčebně se ocitají takříkajíc na okraji společnosti, ale ani to jim nebrání užívat si srandy naplno," uvedl autor námětu Josef Formánek, který sám překonal alkoholovou závislost a tato životní etapa se stala inspirací pro vznik jako knihy.

Jednou ze čtyř hlavních postav je úředník Milan. Geniálního matematika, kterého kvůli alkoholu zavrhla celá rodina, ztvárňuje Jaroslav Dušek. Právě on během uplynulého víkendu zavítal do Zlína, kde v místních lokacích vypráví divákům svůj retrospektivní příběh. "Město Zlín film podporuje a přímo ve Zlíně jsme si vybrali společně se zástupci Statutárního města Zlína hned několik zajímavých míst, která se ve filmu objeví - například park Komenského, 14ǀ15 Baťův institut nebo třeba radnice, kde Jaroslav Dušek hraje jednoho z radních zlínského magistrátu. Natáčet budeme i v budově Filmového uzlu Zlín," upřesnil režisér a absolvent zlínské vyšší odborné filmové školy Dan Svátek.

Filmaři mají v těchto dnech za sebou sedm natáčecích dnů z celkových jednadvaceti. "Ve zlínských lokacích strávíme celkově tři natáčecí dny," dodal za filmový štáb Martin Gazda.

Do projektu se jako koproducent zapojilo také filmové, kulturní a produkční centrum Filmový uzel Zlín. Společně s dalšími institucemi jako je zlínská filmová kancelář Zlín Film Office usiluje o návrat filmového průmyslu zpět do Zlína.

Ze Zlínska se následně celý štáb přesune do psychiatrické léčebny Petrohradu, obce mezi Prahou a Karlovými Vary. "Už jsme zde byli několik dní na jakémsi soustředění nebo tréninku. Prožili jsme je tam jako jejich klienti, účastnili se různých terapií. Byl to velmi silný zážitek, řekl bych, že jsme tam pro film hodně načerpali," popsal zkušenosti filmařů režisér Dan Svátek.

Film o úspěšných mužích, kteří spadli až na samé dno, se však odehrává nejen na půdě protialkoholní léčebny. Ukazuje, jak snadno se může člověk dostat na scestí a jak nelehká je cesta zpět. Jen rozhodnutí léčit se mnohdy nestačí. Jedna z cest, jak se z toho dostat ven, vede přes sport, v tomto případě běhání. "Mottem snímku je Během proti chlastu, během proti osudu! Proto jsme příběh našich hrdinů potřebovali zasadit i do prostředí velkých běžeckých akcí. První snímky filmu proto vznikly ještě před oficiálním zahájením natáčení právě zde ve Zlíně na Festivalovém půlmaratonu a na Pražském maratonu," doplnil režisér.

Poslední klapka filmu by měla ukončit hlavní část natáčení v pondělí 25. září. Poté budou následovat postprodukční práce a zimní dotáčky, kdy filmaři potřebují sníh. Kromě natáčení i část postprodukčních prací bude realizována ve Zlíně. V premiéře bude film uvedený do kin v dubnu roku 2018.

Fotogalerie

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam