Zlín se připojil k petici na podporu výstavby dálnic v regionu

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 13. 9. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Město Zlín se připojilo k petici na podporu výstavby dálnice D49 Hulín – Fryšták – hranice ČR/SR, a dálnice D55 Otrokovice – Staré Město – Břeclav. Zřídilo také dvě petiční místa, kde lze podpisem tyto významné infrastrukturní projekty podpořit, server Zlin.cz o tom informoval mluvčí města Zdeněk Dvořák.

"Obě dálnice uleví dopravě v mnoha městech a obcích, odvedou z jejich ulic auta, včetně mnoha kamionů. To má obrovský význam pro životní prostředí a bezpečnost. Dálnice také přispívají k rozvoji ekonomiky, přivádí do regionů nové investory. A také turisty. Proto jednoznačně oba projekty podporujeme," prohlásil primátor Miroslav Adámek. Dodal, že petiční akci schvaluje celá rada města.

Petici lze podepsat v prostorách informačního centra, které se nachází v přízemí radnice na náměstí Míru, nebo v budově magistrátu v ulici L. Váchy. Ve Zlíně jsou i další podpisová místa, například v sídle Zlínského kraje. Podpisová akce potrvá přibližně dva měsíce, cílem je nasbírat nejméně 10 tisíc podpisů, které umožní, aby se tento záměr řešil i legislativně.

Příprava projektů D49 a D55 trvá už více než 15 let. "Soustavně je blokována několika ekologickými spolky a aktivisty, kteří poukazují na to, že oba dopravní projekty údajně naruší životní prostor některých živočichů, například křečka polního nebo lelka lesního. Rozhodli jsme se proto mobilizovat veřejnost a dát najevo hrstce ekologických aktivistů, že veřejnost si přeje projekty dálnice zrealizovat," řekl Libor Lukáš, iniciátor petice a předseda Sdružení pro rozvoj dopravní infrastruktury na Moravě. "Tyto významné projekty, a mezi ně výstavba dálnic bezesporu patří, je potřeba řešit i s použitím obyčejného selského rozumu," dodal Miroslav Adámek.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam