Svůj den budou moci otrokovičtí senioři oslavit ve wellness, kině i v právní poradně

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)
Co se děje 13. 9. 2017 | Autor: Irena Frolová

OTROKOVICE - Letošní Mezinárodní den seniorů, který připadá na 1. října, budou otrokovičtí důchodci slavit ve velkém. V průběhu celého měsíce je pro ně ve městě připraveno hned několik zajímavých akcí, serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.

Den seniorů je oslavou všeho dobrého, co společnosti přináší starší lidé a zároveň poukazuje na problémy, se kterým se musejí potkávat. Město Otrokovice každoročně v měsíci říjnu pořádá u příležitosti Mezinárodního dne seniorů rozličné akce určené pro otrokovické seniory nad 60 let. Letošní rok nebude výjimkou.

"Dne 2. října bude seniorům zpřístupněný areál wellness ve Sportovním areálu na Baťově. Budou mít v tento den možnost objednat se zdarma na dvě procedury ve wellness centru v termínu 6. října," řekla Stehlíková.

V prvním podlaží 1. budovy Městského úřadu v Otrokovicích se v měsíci říjnu uskuteční prezentace činnosti otrokovických klubů důchodců. Město je zřizovatelem tří klubů důchodců (Trávníky, Baťov, Kvítkovce), v nichž je zaregistrováno asi 307 členů. Kluby vyvíjejí bohatou činnost, například kulturní a zájmové akce, zájezdy, výlety a přednášky.

Otrokovická Beseda pro změnu připravila pro seniory za snížené vstupné 60 korun projekci nového českého filmu Po strništi bos režiséra Jana Svěráka, který bude promítán dne 6. října v 10.00 hodin. V měsíci říjnu čekají seniory ještě dvě cestopisné přednášky. Jednou z nich je Krajina mého srdce, kterou seniory provede Radoslava Matuszková a Španělsko - oblast Asturie, kam seniory alespoň přes filmové plátno zavede Leo Vlachynský.

Jak se vypořádat s dluhy, nevýhodnými smlouvami, exekucemi a problémy s bydlením poradí seniorům Individuální advokátní a právní poradna ve spolupráci s Iuridicum Remedium. Poradna bude otevřena dne 16. října od 10.00 do 16.00 hodin ve 2. budově Městského úřadu Otrokovice, 1. podlaží, místnost č. 224. Objednání bezplatných konzultací je možné na tel: 776 703 170.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam