Zlínská univerzita patří mězi pět procent nejlepších škol na světě

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 14. 9. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně se opětovně objevila na seznamu první tisícovky nejlepších světových univerzit, který vydává respektovaný britský magazín Times Higher Education. Server Zlin.cz o tom informoval Jan Malý z tiskového oddělení školy.

V pořadí kvality univerzit napříč kontinenty se Univerzita Tomáše Bati umístila na 800. – 1000. příčce, což odpovídá loňskému hodnocení. Nejvíce bodů přitom univerzita získala za mezinárodní rozhled a spolupráci s průmyslem.

"Opakované umístění v žebříčku 1000 nejlepších světových univerzit bereme jako potvrzení toho, že se naše univerzita ubírá správným směrem. Úspěch je o to cennější, že jsme se do této prestižní společnosti dostali za pouhých 17 let existence," zhodnotil umístění rektor zlínské univerzity Petr Sáha.

Times Higher Education je prestižní týdeník vydávaný v Londýně, který se zaměřuje na otázky vysokoškolského vzdělávání. Například v roce 2011 získal od britské asociace vydavatelů periodik tituly Weekly Business Magazine of the Year a Media Business Brand of the Year. V letech 2004 až 2009 vydával univerzitní žebříčky společně se společností Quacquarelli Symonds, od roku 2010 vydává každoročně vlastní žebříčky. V loňském roce poprvé zařadil Univerzitu Tomáše Bati mezi nejlepší tisícovkou světových univerzit.

Nedávno vydala společnost Times Higher Education také žebříček univerzit v zemích rostoucích ekonomik. Podle tohoto žebříčku je zlínská univerzita 8. nejlepší vysokou školou v Česku a zároveň nejlepší z českých univerzit vzniklých po roce 1989.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam