Otrokovická knihobudka změnila stanoviště, nově bude sloužit lidem na poliklinice

Foto: MěÚ OtrokoviceFoto: MěÚ Otrokovice
Foto: MěÚ Otrokovice
Co se děje 14. 9. 2017 | Autor: Irena Frolová

OTROKOVICE - Otrokovická knihobudka, která letos poprvé během letní sezony sloužila na městském koupališti, byla přemístěna do vestibulu Městské polikliniky. Serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí města Romana Stehlíková.

Mobilní knihovnička změnila stanoviště proto, že by na koupališti byla po zbytek roku nevyužitá. Městská knihovna tímto způsobem rozšiřuje své služby a nabízí knihy a časopisy mimo prostory knihovny. A to zcela zdarma. Veřejná knihovnička funguje na principu "vezmi si knihu a zase vrať". Zkrátka bezplatné půjčování knih pro všechny.

Podle slov správce městského koupaliště Josefa Prudkého byla miniknihovna v létě návštěvníky využívána, a proto vedoucí knihovny navrhla její přemístění do jiných prostor, aby našla své využití i mimo letní období. "Knihobudku jsme záměrně přemístili do budovy polikliniky, neboť se domníváme, že právě v čekárnách lidé tuto službu ocení a zpříjemní si tak čekací čas. Jakmile nastane letní koupací sezona, vrátíme knihobudku do areálu koupaliště," přiblížila Radka Jarková, vedoucí městské knihovny. Dodala, že se v Otrokovicích nechali inspirovat ostatními městy nejen z České republiky. Hlavním cílem je dostat knihy mezi lidi.

"Knihu nebo časopis si každý může půjčit bezplatně a bez registrace, a pokud ji nestihne přečíst, může si ji odnést na dočtení domů. Prosíme čtenáře, aby knihy vraceli zpět a chovali se k nim ohleduplně. Pro vypůjčení není stanovena žádná výpůjční lhůta," upřesnila vedoucí městské knihovny Radka Jarková.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam