Zlín prodal 350 sedaček z Velkého kina, další nabízí

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlín)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlín)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlín)
Co se děje 15. 9. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN – Celkem 350 sedaček z Velkého kina prodalo město Zlín slovenské společnosti Darton z Komárna. Jeden kus stál 18 eur, další sedadla se nabízejí k prodeji, řekl serveru Zlin.cz mluvčí zlínského magistrátu Zdeněk Dvořák.

Sedačky zamíří na Slovensko zanedlouho. „Novému majiteli je předáme po zaplacení kupní ceny,“ uvedl náměstek primátora Jiří Korec. Doplnil, že slovenská společnost uhradí i náklady spojené s odvozem sedaček. Jedna sedačka vyšla na necelých 500 korun, město utrží kolem 160 tisíc korun.

Firma Darton byla jediným zájemcem, který městu předložil nabídku na odkup. „Město nabízí k prodeji všechny sedačky z Velkého kina. Na úřední desce jsme zveřejnili záměr na prodej zbylých 675 sedadel a 17 dvojsedadel. Cena za kus není stanovená a musí ji nabídnout zájemce,“ dodal Dvořák.

Kromě sedaček z Velkého kina nabízí město k prodeji i 300 metrů čtverečních dřevěného obložení hlavního sálu z bývalého Domu umění. „Není pro něj další využití, protože se objekt mění zpět na Památník Tomáše Bati,“ objasnil Dvořák.

Obložení leží ladem. „Bylo demontováno restaurátorským způsobem a nyní je uloženo v prostorách bývalého Velkého kina, kde si jej mohou prohlédnout případní zájemci o koupi,“ uzavřel Korec.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam