Zájemci se ve zlínské nemocnici mohou naučit správné domácí péči o nemocné

Foto: KNTBFoto: KNTB
Foto: KNTB
Co se děje 19. 9. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Nadační fond Zůstaneme doma ve spolupráci s Krajskou nemocnicí T. Bati ve Zlíně uspořádal vůbec poprvé v prostorách Centra klinické gerontologie seminář k péči o nemocné v domácím prostředí. Letos bude mít seminář ještě další dvě pokračování, serveru Zlin.cz to řekla mluvčí Nemocnic Zlínského kraje Dana Lipovská.

Prvního semináře se zúčastnilo osm zájemců. Lektorky nadačního fondu příchozí učily, jak se postarat o své nemocné blízké tak, aby mohli zůstat v domácí péči. "Smyslem a cílem je podpořit rodiny, které se chtějí starat o své příbuzné doma, tak, aby mohli nemocní v domácím prostředí důstojně žít a dožít," uvedla Kateřina Šmolková z nadačního fondu Zůstaneme doma a dodala: "Lidé základní věci v péči o příbuzné znají, ale často je nevykonávají úplně správně a mohou si nakonec sami zdravotně ublížit. Chceme jim tedy ukázat, jak to dělat jednodušeji a lépe."

Zájem starat se doma o své příbuzné má podle Kateřiny Šmolkové stále více lidí, a to i přesto, že se jedná o velkou psychickou a fyzickou zátěž. "Svým způsobem je to však pro člověka naplňující a smysluplné, což je správné," uzavřela Šmolková.

Osm účastníků semináře si vyzkoušelo polohování, zvládnutí hygieny nebo výběr správných pomůcek. "Neteř je po mozkové mrtvici, zatím je stále v nemocnici, ale chceme se o ni s rodinou postarat. Proto jsem se přišla na seminář podívat a něco se přiučit," zmínila jedna z příchozích.

Další setkání se znovu uskuteční 13. října a 8. prosince v době od 16.00 do 17.30 hodin ve výukovém sále Centra klinické gerontologie. Případné dotazy k setkáním je možné řešit na telefonu 606 739 607.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam