Do významného vědeckého výzkumu budou zapojeni i obyvatelé Otrokovic

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 20. 9. 2017 | Autor: Irena Frolová

OTROKOVICE - Odborníci z Akademie věd ČR připravili v rámci Mezinárodního programu sociálního výzkumu ISSP významný vědecký výzkum, který má přinést dosud neznámé pohledy na společenské vztahy v české společnosti. Zapojeno do něj bude i několik domácností z Otrokovic a dalších měst Zlínského kraje, serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.

V rámci vědeckého výzkumu bude osloveno celkem 4 500 náhodně vybraných domácností z celé České republiky. "V Otrokovicích se výzkum týká deseti domácností, ve Zlínském kraji pak celkově osmdesáti domácností," upřesnila Romana Stehlíková.

Dotazování budou provádět vyškolení tazatelé společnosti Median. Vybrané domácnosti v Otrokovicích by měli navštívit poprvé v termínu 15. září až 10. listopadu a pak znovu v dalších termínech až do konce listopadu.

"Celý výzkum je anonymní a pořádají ho renomované vědecké instituce. Poznatky budou sloužit českým i zahraničním vědcům a mohou být základem pro zlepšování sociální politiky. Vyplnění dotazníku s tazatelem trvá přibližně 40 minut. Všichni účastníci výzkumu obdrží nakonec malý dárek," dodala Stehlíková.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam