Svatováclavské slavnosti nabídnou v Napajedlích jarmark, divadlo i plavby lodí

Ilustrační foto (Foto: Klub kultury Napajedla)Ilustrační foto (Foto: Klub kultury Napajedla)
Ilustrační foto (Foto: Klub kultury Napajedla)
Kultura 21. 9. 2017 | Autor: Irena Frolová

NAPAJEDLA - Napajedla se chystají na největší kulturní akci, Svatováclavské slavnosti. Uskuteční se v sobotu 30. září a nabídnou velmi pestrý program pro děti i dospělé, serveru Zlin.cz to řekla za Klub kultury Napajedla Renáta Vránová.

Svatováclavské slavnosti bude letos provázet téma Síla rodiny. Program bude připravený po celý den.

"Na Masarykově náměstí si od 8.00 hodin budou moci lidé nakoupit na Farmářském a řemeslném trhu, ke kterému bude od 13.00 hodin vyhrávat dobová muzika Bohemian Bards. Otevřou se také památky, a to Muzeum Napajedla a expozice Příroda ukrytá v depozitářích (v 9.00  hodin), kostel sv. Bartoloměje (ve 12.00 hodin) a věž radnice (ve 13.00 hodin). Hřebčín Napajedla už tradičně v tento den pořádá od 11.00 hodin Den otevřených dveří s programem, na který zájemce z centra města přiveze motovláček. Ani letos nebudou v parku Na Kapli chybět od 14.00 hodin středověká zastavení a hry pro děti, jízda na ponících či dobová střelnice Skupiny historického šermu Gard. Od 11.00 hodin bude také možnost využít okružní plavby lodí Morava.

Historický program v režii Divadelního souboru Zdeňka Štěpánka zahájí v 10.00 hodin na kostelních schodech Jarmarečné hrátky s pouličním hraním a tančením místních i hostujících skupin. "Všechna vystoupení se ponesou v duchu letošního tématu slavností Síla rodiny. Na Jarmarečné hrátky naváže uvítání knížete Václava, kde zazní zdravice zástupce města a v 11.00 hodin se uskuteční kostýmovaná mše s dobovými zpěvy v kostele sv. Bartoloměje, obětovaná za rodiny," doplnila Vránová.

Dobový program bude pokračovat od 16.00 hodin na nádvoří Nového Kláštera, kde vystoupí známé i nové šermířské, kejklířské i taneční skupiny s programem pro celé rodiny. Na odpolední program naváže v 19.00 hodin tradiční pochodňový průvod městem se zastávkou na kostelních schodech, kde zazní zdravice lidu a městu od starostky města, kněze místní farnosti a knížete Václava. "Poté se průvod v čele s knížetem přesune zpět na nádvoří Nového Kláštera, kde je od 20.00 hodin připravena další část historického programu, který bude tradičně zakončen ohňovou show. Letos se lidé mohou těšit například na vystoupení krasojezdkyně Vendulky Šponarové, tanečnic Perchty von Bladen, kejklíře Dva v kruhu, praporovou show Monadrie Polygamicy, šermíře ze skupiny Adorea, tanečníky z Porty Temporis, módní přehlídku historických kostýmů, vystoupení Zlínské šermířské společnosti či ohňovou show v podání Fuerza Del Fuego," dodala Vránová.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam