Zlín se pyšní nejmladším autorem a režisérem hudebního divadla ve střední Evropě, na Malé scéně ho čeká premiéra

vpravo Matěj Tauš (Foto: www.chlapecahvezda.cz)vpravo Matěj Tauš (Foto: www.chlapecahvezda.cz)
vpravo Matěj Tauš (Foto: www.chlapecahvezda.cz)
Kultura 22. 9. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Malá scéna ve Zlíně uvede v sobotu 23. září premiéru jedinečného muzikálu s živou hudbou, za kterým stojí nejmladší autor a režisér hudebního divadla ve střední Evropě - devatenáctiletý Matěj Tauš ze Žlutav na Zlínsku. Jde o představení Chlapec a Hvězda, serveru Zlin.cz to řekl PR manažer Pavel Vysloužil.

O počin mladého nadějného autora je obrovský zájem, premiérové představení je už beznadějně vyprodáno. Generálka muzikálu se koná v pátek 22. září v 18.00 hodin na zlínské Malé scéně. Kromě Zlína se muzikál v nejbližších týdnech představí také v Hranicích, Otrokovicích, Kroměříži a Olomouci, po novém roce se pak chystá dobýt Prahu.

Přesto, že Matěj Tauš neoslavil ještě ani dvacáté narozeniny, uvádí na scénu už druhý muzikál. "Absolvent konzervatoře Jaroslava Ježka Matěj Tauš je přes svůj věk profesionálem, který chce posouvat hranice žánru a vrátit na scénu muzikál s propracovaným mnohovrstevným příběhem a živou hudbou," podotkl Vysloužil.

Muzikál prý Matěje Tauše doslova učaroval. "Mou největší životní láskou a prací je divadlo, zejména právě divadlo hudební. Snažím se zlepšovat přístup k muzikálu, který je obecně chápán spíš jako představení, kde popové hvězdy zpívají písně a říkají texty z historických událostí," svěřil se Tauš. Do představení přispěl příběhem, scénářem, režií, texty a muzikou a na pódiu se objeví i jako herec. Tým herců je poskládán z amatérů i profesionálů, kteří už mají na divadelních prknech nejednu zkušenost.

"Tento muzikál je opravdu mimořádný počin. Matěj si pohrál jak se scénou, tak s hudbou, která je chytlavá a vtáhne diváky do děje. Myslím, že představení potěší všechny muzikálové fanoušky svojí originalitou i profesionálními výkony souboru i živé kapely OM Band," uvedl producent Michal Ondra.

Příběh muzikálu Chlapec a Hvězda začíná na diskotéce, kde devatenáctiletého Tomáše odmítne a zesměšní jeho dívka. A to jen proto, že Tomáš je příliš velký romantik, a nechová se tak, jako jeho vrstevníci. Opuštěný, skleslý a naštvaný chlapec ale zanedlouho zjistí, jakou sílu může mít láska, je-li opravdová. Tomáše osloví Bára, hvězda, která sestoupila z oblohy jen proto, aby ho mohla milovat. Kromě Tomáše ale Báru nikdo nevidí, a proto pro něj přátelé a blízcí nemají pochopení. Tomášova matka je navíc psycholožka a chlapec tak nakonec skončí v nemocnici. A právě tam začne rozkrývat krutou pravdu o událostech posledních dní, která ho dovede až na samotnou hranici možností jeho chápání. "Chlapec a Hvězda je příběhem o hledání pravdy, která se skrývá všude kolem nás a kterou jen nevnímáme. Nebo ji možná vnímat nechceme," dodal sám autor muzikálu.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam