Kapela Black Sabbath ukončila kariéru, jejich rozlučkový koncert si fanoušci mohou vychutnat i v Hradišti

Black Sabbath (Foto: MKUH)Black Sabbath (Foto: MKUH)
Black Sabbath (Foto: MKUH)
Kultura 26. 9. 2017 | Autor: Irena Frolová

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Legendární skupina Black Sabbath oznámila konec kariéry a letos v únoru se se svými fanoušky rozloučila dvěma monstrózními koncerty ve svém domovském Birminghamu. Vznikl z nich koncertní snímek nazvaný The End of The End, který teď ve čtvrtek 28. září promítne uherskohradišťské kino Hvězda, severu Zlin.cz  to oznámil programový pracovník Městských kin Uherské Hradiště Jaromír Orel.

Snímek The End of The End je doslova nabitý emocemi. Záznam z rozlučkových koncertů k poctě skupiny, která zcela zásadně ovlivnila vývoj rockové hudby, promítne kino Hvězda od 20.00 hodin.

"Během vystoupeních završujících téměř 50letou éru vynálezců heavy metalu nechyběly nejslavnější hity jako Iron Man, Paranoid nebo protiválečná WarPigs v podání původního složení kapely včetně Ozzyho Osbourna, kytaristy Tonyho Iommiho a basáka Terrence Geezera Butlera. Ozzy je ve formě. Jeho zpěv působí naláhavě a zoufale zároveň. Mladý bicmen Tommy Clufetos, který z Black Sabbath hraje od roku 2012, dodává virtuozitě veteránů potřebnou drtivou sílu. I po 50 letech dokázala kapela ukázat svou sílu bez větších kompromisů," poznamenal Jaromír Orel.

Skladby, které zazněly na derniérovém pódiu, ve filmu doplní exkluzivní zákulisní záběry a osobní rozhovory, v nichž kapela vzpomíná na desetiletí společného působení. Kamera navštíví také nahrávací studio, v němž si rockeři střihnou staré skladby, které nikdy nezazněly před živým publikem. Film jako "poslední slovo" největší heavymetalové kapely všech dob natočil Dick Carruthers, ostřílený režisér řady velkých hudebních snímků.

Vstupné na film The End of The End je 250 korun, studenti, senioři a členové Kulturních delikates zaplatí za lístek o padesátikorunu méně.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam