Na Kroměřížsku začaly dvě zahrádkářské a pěstitelské výstavy

ilustrační foto: foto Zlin.czilustrační foto: foto Zlin.cz
ilustrační foto: foto Zlin.cz
Politika a ekonomika 28. 9. 2017 | Autor: Jan Vondrášek

KROMĚŘÍŽ – Na Kroměřížsku dnes začaly dvě zahrádkářské a pěstitelské výstavy. Podzimní etapa 41. ročníku výstav Floria se koná na stejnojmenném výstavišti v Kroměříži, ve Věžkách na Kroměřížsku lidé můžou navštívit výstavu Zahrada Věžky. Obě nabízejí pestrý sortiment vybavení pro zahradníky i zahrádkáře a obě potrvají až do neděle. Předpověď počasí slibuje babí léto s teplotami k 20 stupňům Celsia, což by mohlo návštěvníky přilákat.

Kroměřížská Floria na podzim tradičně patří bonsajím. Letos hostí dvacátý ročník mezinárodní výstavy bonsají a suiseky, jejími autory jsou Česká bonsajová asociace a Museum Isabelia. Návštěvníci si mohou prohlédnout několik desítek vzácných bonsají, připraveny jsou komentované prohlídky i poradenství. Lidé si také budou moci bonsaje a vše potřebné pro jejich pěstování zakoupit. Na Florii své výpěstky prezentují i zahrádkáři z Kroměřížska, připravena je také zahrádkářská poradna.

Sobotní program zpestří soutěž králíků, výstavu obohatí také Floria košt slivovic a pálenek či klání o nejlepší štrúdl. Soutěžící mohou svůj sladký štrúdl přinést na výstaviště v neděli do 12:00. Výstavu zpestří i hudební program, vystoupí například Zdounečanka či František Nedvěd. Více informací je na webu www.vystavistefloria.cz.

Výstava ve Věžkách také nabídne široký sortiment květin, ovoce a zeleniny, okrasných rostlin, ovocných keřů a stromů i potřeb pro dům a zahradu. V programu vystoupí Stanislav Hložek i dechové kapely. Více informací je na internetových stránkách www.vystava-vezky.cz.

Ve Věžkách se dříve desítky let konala právě výstava Floria, která se ale od podzimu 2012 přestěhovala na nové výstaviště v Kroměříži. Ve Věžkách v tradici zahrádkářských výstav pokračuje od podzimu roku 2013 sama obec.

Výstaviště Floria, které se jmenuje po tradičních pěstitelských přehlídkách dříve konaných ve Věžkách na Kroměřížsku, hostilo jako první podzimní verzi těchto výstav v roce 2012. Oproti Věžkám má výhodu v tom, že prostory jsou zastřešené a větší. Floria se také těší z větší návštěvnosti, letos na jaře například dorazilo rekordních asi 80.000 lidí.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam