Úředníci v Hradišti budou jezdit elektromobilem

Foto: MěÚ Uherské HradištěFoto: MěÚ Uherské Hradiště
Foto: MěÚ Uherské Hradiště
Co se děje 29. 9. 2017 | Autor: Frolová Irena

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Automobil na elektrický pohon značky Hyundai Ioniq bude od konce září brázdit ulice nejen Uherského Hradiště. Sloužit bude pro běžné pojížďky úředníků Městského úřadu v Uherském Hradišti, a to jak v rámci aglomerace, tak při cestách na delší trasy, oznámil serveru Zlin.cz mluvčí hradišťské radnice Jan Pášma.

"Objem dopravy v Uherském Hradišti, podobně jako v jiných městech, neustále roste. Sílící doprava s sebou logicky nese kromě jiného i zvýšení znečistění ovzduší. Uherské Hradiště, podobně jako některá další česká města, začíná problém se znečištěním ovzduší ve městě aktivně řešit. A protože městský úřad chce jít příkladem, rozhodli jsme se přispět svou měrou a to právě nákupem elektromobilu," komentoval pořízení nového auta starosta města Stanislav Blaha.

Ministerstvo životního prostředí vypsalo v závěru loňského roku prostřednictvím Státního fondu životního prostředí dotační titul (výzva 13/2016) na podporu provozování vozidel s alternativním pohonem.
Vzhledem k tomu, že město Uherské Hradiště podporuje jak ekologii, tak udržitelnou dopravu, vznikl projekt  nazvaný Uherské Hradiště – autem ekologicky a chytře. "V rámci něho žádalo město o dotaci. Na základě zpracované analýzy byla vedením radnice zvolena nejprogresivnější alternativa vozidla s alternativním pohonem, tedy pořízení elektromobilu s nejvyšší hodnotou dotace ve výši 220 tisíc korun. Ta městu byla také přidělena," popsal Pášma.

„Výběr značky vozidla Hyundai Ioniq byl stanoven nejpříznivější nabídkou ve vypsané veřejné zakázce. Ekonomická rentabilita provozu elektromobilu v porovnání s konvenčním vozidlem obdobné výbavy, při započtení dotace a za předpokladu ročního nájezdu 10 000 km je na úrovni osmi let, což je doba záruky na baterii", vysvětlil tajemník městského úřadu Josef Botek.

Automobil s pořizovací cenou 797 556 korun včetně DPH bude v provozu od konce září. Jeho nabíjení bude probíhat zpravidla přes noc standardní síťovou nabíječkou v garáži městského úřadu (nabití trvá asi 12 hodin) či za provozu u rychlodobíjecích stanic (cca. 30 minut na kapacitu 80%).

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam