V Rožnově se připravuje nový unikátní festival

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Rožnov pod Radhoštěm)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Rožnov pod Radhoštěm)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Rožnov pod Radhoštěm)
Co se děje 2. 10. 2017 | Autor: Frolová Irena

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Nový unikátní mezinárodní hudební festival se připravuje v Rožnově pod Radhoštěm. Do Janíkovy stodoly Valašského muzea v přírodě a do Kostela Všech svatých se v příštím týdnu sjedou světoví interpreti ve hře na Panovu flétnu, informoval server Zlin.cz mluvčí rožnovské radnice Tomáš Gross.

V Rožnově pod Radhoštěm se ve dnech 5. - 7. října uskuteční první ročník ojedinělého mezinárodního hudebního festivalu Božská flétna. Do Valašského muzea v přírodě a do Kostela Všech svatých se sjedou nejlepší světoví hráči na Panovu flétnu. Mezi účinkujícími budou Radu Nechifor z Rumunska, Holanďané Matthijs Koene, Stefan Gerritsen a Carina Bossenbroek, Taras Berchtold ze Švýcarska nebo čeští hráči Liselotte Rokyta a Camerata Janáček. Společně se sólovými interprety se představí také Orchestr lidových nástrojů Vojenského uměleckého souboru Ondráš.

Čtvrtek 5. října bude od 19 hodin patřit programu nazvanému Karpatské toulky, který je zároveň benefičním programem ve prospěch organizace Strom života.

V pátek 6.10. v 19.00 je na pořadu program Klasika a experiment, který nabídne klasický repertoár pro Panovu flétnu a kytaru v podání špičkových interpretů z Nizozemí.

Sobotní program v kostele Všech svatých obstará ředitelka festivalu Liselotte Rokyta a světově uznávaný varhaník Jaroslav Tůma. Koncert nazvaný Noblesa píšťal začíná ve dvě hodiny dpoledne.
Festival pak rovněž v sobotu 7.10. od 16.30 ukončí závěrečný galakoncert.

"Vstupné na koncerty v rámci festivalu Božská flétna se nevybírá. Hradí se pouze standardní vstupné do areálu Dřevěné městečko Valašského muzea v přírodě," řekl Gross.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam