Zlínská Kovárna VIVA zvyšuje objem výroby, hledá zaměstnance

Foto: Kovárna VIVAFoto: Kovárna VIVA
Foto: Kovárna VIVA
Politika a ekonomika 2. 10. 2017 | Autor: Jan Vondrášek

ZLÍN - Zlínská společnost Kovárna VIVA zvyšuje objem výroby a hledá nové zaměstnance. Firmě, která se specializuje na výrobu výkovků pro automobilový i strojírenský průmysl, nejvíce chybí obsluha CNC strojů a údržbáři, ale stále také kováři. Nyní zaměstnává 460 lidí a do budoucna počítá s vytvořením dalších 20 až 30 míst, řekla serveru Zlin.cz mluvčí firmy Kateřina Martykánová.

"Největší poptávku zaznamenáváme od našich největších zákazníků ze segmentu výrobců nákladních automobilů, který právě zažívá velký rozmach," uvedl obchodní ředitel společnosti Zbyněk Rozsypal. Kovárna se snaží vyhovět požadavkům odběratelů a dodávat produkty s vyšší přidanou hodnotou. Z tohoto důvodu rozšiřuje zejména kapacity obrábění.

S rozšířením výroby firma potřebuje nové zaměstnance. "Díky náborové kampani se nám podařilo v poslední době přijmout 16 nových kovářů, ale stále zbývají volná místa nejen mezi nimi, ale také na pozicích obsluha CNC strojů, mechanici nebo třeba údržbáři," dodal personální ředitel Martin Lutonský. Kovárna pracovníky láká na zaměstnanecké výhody, jako jsou týden dovolené navíc, mimořádné prémie či dotované odměny.

Lákadlem je ale především mzda, která se loni ve firmě v průměru pohybovala kolem 31.000 korun. "Práce v trojsměnném provozu není snadná, ale umíme ji patřičně ocenit. Například šikovní operátoři kovacích linek po zapracování si u nás vydělají 30.000 až 50.000 korun," doplnil Lutonský. Průměrná mzda ve Zlínském kraji byla ve druhém kvartále letošního roku 25.837 korun.

Kovárna VIVA sídlí v někdejším baťovském areálu v centru Zlína. Vyvíjí a vyrábí díly pro koncerny Bosch, Scania, Linde a další významné firmy. Loni vykázala rekordní tržby 1,25 miliardy korun, což meziročně znamenalo nárůst o 3,5 procenta.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam