V Trnavě už řidiči jezdí po novém asfaltu

Opravený úsek silnice III/4893 v Trnavě (Foto: P. Zedková)Opravený úsek silnice III/4893 v Trnavě (Foto: P. Zedková)
Opravený úsek silnice III/4893 v Trnavě (Foto: P. Zedková)
Co se děje 4. 10. 2017 | Autor: Irena Frolová

TRNAVA - Téměř kilometr dlouhý silniční průtah v Trnavě září novotou. Rekonstrukce silnice přišla na téměř 14 milionů korun, serveru Zlin.cz to uvedl za Ředitelství silnic Zlínského kraje Vojtěch Cekota.

Peníze na opravu vozovky, která začala letos na jaře, zaplatil ze svého rozpočtu Zlínský kraj. Jednalo se konkrétně o částku 13,8 milionu korun.

Rekonstrukce se týkala silnice III/4893 v průjezdním úseku obce Trnava. Celková délka úpravy činila 942 metrů. Byla provedena obnova vrchních vrstev konstrukce recyklací za studena na místě s následnou pokládkou nové ložné a obrusné vrstvy v celkové tloušťce 100 milimetrů včetně vybudování kompletní konstrukce vozovky v místech šířkových úprav komunikace. "Silnice má nyní šířku mezi betonovými obrubami 6,5 metru s rozšířením ve směrových obloucích na sedm metrů. Součástí rekonstrukce bylo vybudování čtyř zastávek linkové osobní dopravy, umístěných v jízdních pruzích komunikace, a pořízení nového dopravního značení. Stavební úpravy se dotkly také mostu. Odvodnění vozovky je zajištěno sestavou původních i nových dešťových vpustí, které byly připojeny kanalizačními přípojkami do nové dešťové kanalizace budované obcí," upřesnil Cekota.

V Trnavě se již v roce 2009 rekonstruovala část průtahu o délce 249 metrů za čtyři miliony korun a v roce 2012 další část o délce 400 metrů za 7,1 milionu korun. Letošní silniční investice byla v Trnavě délkově i finančně největší.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam