Alternativa představí díla čtyř výtvarníků

Foto: MěÚ ZlínFoto: MěÚ Zlín
Foto: MěÚ Zlín
Kultura 7. 10. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Malované obrazy, grafika, keramické předměty a dřevěné plastiky - takové zastoupení výtvarného umění přinese výstava Ladění, která se ve zlínské Alternativě koná u příležitosti významného životního jubilea zlínské výtvarnice a pedagožky Jarmily Přibylové. Kromě její tvorby jsou k vidění i díla dalších umělců, uvedl serveru Zlin.cz mluvčí magistrátu Zdeněk Dvořák.

"Představím kromě jiného moje malované obrazy inspirované přírodní zahradou, kterou jsem si založila u ateliéru a v ní také čerpám inspiraci. Lidé ale uvidí i díla mých tří přátel, se kterými jsem často vystavovala a spolupracovala a spojuje nás navíc krásná práce výtvarných pedagogů. Jde o výtvarnici a pedagožku Pavlu Novosadovou, výtvarnici a keramičku Svatavu Severinovou a grafika, sochaře a keramika Emila Slámu," upřesnila Jarmila Přibylová.

Pro tvůrčí práci výtvarnice Jarmily Přibylové jsou nevyčerpatelným zdrojem inspirace přírodní krásy, folklor a lidé. Vkládá je do svých snových poetických maleb a grafiky, ale prolínají se i do uměleckých návrhů zdobících veřejný prostor. V 90. letech stála u zrodu projektu tzv. barevných škol. Na základě poznatků o pozitivním působení barev na psychiku člověka jsou ve Zlíně a okolí vymalovány a výtvarně zpracovány desítky školních interiérů. Její návrhy těší například i návštěvníky dětského bazénu ve Zlíně nebo malé pacienty dětského oddělení v Krajské nemocnici T. Bati. Jarmila Přibylová kromě výtvarné činnosti působí bezmála 40 let jako pedagožka; intenzivně se věnuje arteterapii a artefiletice.

Výstava Ladění potrvá do 30. října.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam