Lidé se budou moci dovědět podrobnosti o chystané stavbě nové přehrady na Zlínsku

Pozvánka na informační schůzku (Foto: MěÚ Valašské Klobouky)Pozvánka na informační schůzku (Foto: MěÚ Valašské Klobouky)
Pozvánka na informační schůzku (Foto: MěÚ Valašské Klobouky)
Co se děje 11. 10. 2017 | Autor: Irena Frolová

VALAŠSKÉ KLOBOUKY - Lidé, které zajímá projekt výstavby nové přehrady na Zlínsku, vodního díla Vlachovice, se mohou zúčastnit informační schůzky s odborníky. Serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí valašskokloboucké radnice Lenka Zvonková.

Odborníci lidem osvětlí jednak samotný projekt zbudování přehrady, jednak vliv díla na krajinu a životní prostředí. Prostor bude dán rovněž dotazům od občanů. Schůzka se koná v pátek 13. října v kulturním domě Klobučan ve Valašských Kloboukách a začíná v 17.00 hodin.

"Na setkání bude přítomen generální ředitel státního podniku Povodí Moravy Václav Gargulák, který návštěvníky seznámí s projektem vodního díla Vlachovice, jeho významem a přínosem. Přednese také podrobnosti o studii přírodě blízkých opatření, která je aktuálně zpracovávána," sdělila Eliška Olšáková, valašskokloboucká starostka.

Informační schůzky se mohou zúčastnit nejen občané z obcí přímo dotčených stavbou vodního díla, ale také další zájemci, kteří by o tak významném záměru v regionu rádi načerpali užitečné informace.

Přehradu nad Vlachovicemi na Zlínsku zařadila vláda mezi své priority, stát má přes 5,5 miliardy korun. Už nyní je jasné, že nebude zasahovat do chráněné krajinné oblasti, čímž se výrazně zrychlí její příprava. Region přehradu nutně potřebuje kvůli ubývajícím zásobám pitné vody. Objem nádrže má být 29 milionů metrů krychlových, plocha zátopy činí 212,9 hektaru. Maximální předpokládaná výška hráze je 40 metrů. Přehrada by měla vzniknout do 11 let a bude nejen zásobárnou pitné vody, ale i místem pro rekreaci či rybolov.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam