Firmou roku ve Zlínském kraji je Ray Service, živnostníkem Josef Fryzelka

Foto: www.firmaroku.czFoto: www.firmaroku.cz
Foto: www.firmaroku.cz
Politika a ekonomika 12. 10. 2017 | Autor: Jan Vondrášek

ZLÍNSKÝ KRAJ – Vodafone firmou roku 2017 Zlínského kraje je společnost Ray Service, která vyrábí kabelové svazky a elektromechanické sestavy pro letecký a vojenský průmysl. Živnostníkem roku 2017 je v regionu Josef Fryzelka, který se věnuje bednářství. Soutěž vyhlašuje deník Hospodářské noviny, výsledky byly oznámeny ve Zlíně ve středu.

Společnost Ray Service ze Starého Města na Slovácku vyrostla ze tří zaměstnanců na současných 200. Dodává zákazníkům na celém světě, etablovala se do dodavatelských řetězců firem jako jsou Airbus či Boeing. "Z pozice výrobce evropského významu bychom se chtěli stát skutečně světovým hráčem,“ uvedl spolumajitel Ray Service Petr Gabriel.

Ray Service porotu kromě špičkové výroby pro letectví zaujala také tím, že se podílí na vývoji obranné techniky, která pomáhá zajistit bezpečnost České republiky. Druhé místo v klání firem obsadila rožnovská společnost Retigo vyrábějící konvektomaty a třetí vsetínský výrobce důlních rozbušek Austin Detonator. Odpovědnou firmou roku jsou Sběrné suroviny UH z Uherského Hradiště, které zaujaly porotu přístupem k zaměstnancům i podporou ekologických akcí.

Josef Fryzelka z Vlachovic na Zlínsku vyrábí sudy na víno a lihoviny s objemem od pěti do 600 litrů, kádě na kvašení ovoce, zelí, lihoviny s bylinkami, medovinu i pivo od třiceti až do 10.000 litrů a také kádě a sudy pro lihovary. "V našich sudech zrají často ty nejkvalitnější vína i destiláty v České republice i v zahraničí,“ poznamenal Fryzelka.

Vyrábí i koželužské kádě na činění kůží, květináče, salašnické nádoby, kádě na vodu a bednářský nábytek. Úspěch slaví i s dřevěnými vanami různých variant, umyvadly, ochlazovacími káděmi do sauny, bylinkovými sedacími káděmi, sprchami a polévacími džbery. Nedávno se pustil do opravy staré bednářské dílny svého otce, ze které vytváří muzeum rodinného bednářství. Právě to, že Fryzelka pokračuje v rodinné tradici a úspěšně ji rozvíjí, zaujalo hodnotící porotu.

Na druhé příčce skončil mezi živnostníky Etienne Vandame z Uherského Hradiště, který poskytuje poradenské služby a aerodynamické výpočty výrobcům malých letadel, a na třetí pozici je Jaromír Kolárik ze Zlína, jenž se věnuje vývoji a výrobě jednoúčelových strojů pro montáž a kontrolu výrobků.

Vítězové krajského kola postupují do celorepublikového finále. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží o firmu a živnostníka roku se uskuteční 6. prosince v Praze.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam