Tak to je "hustý"... Ševci o body i o postup. Pětkrát během čtrnácti dnů

Tomáš Janíček (Foto: FC Fastav Zlín)Tomáš Janíček (Foto: FC Fastav Zlín)
Tomáš Janíček (Foto: FC Fastav Zlín)
Sport 12. 10. 2017 | Autor: Jan Čada

ZLÍN - Jakpak, že to říkají teenageři? "Je to hustý," tak nějak. Nejzkušenější zlínský fotbalista ligového kádru Tomáš Janíček už přeci jen vzhledem k nedávným pětatřicátinám do adolescentní věkové kategorie nezapadá, ale o tom, že jeho tým čeká v příštích dvou týdnech pěkně hustý program, je také přesvědčen.

Od soboty 14. do soboty 28. října pět bitev. Jihlava, FC Kodaň, Mladá Boleslav, Vlašim a Bohemians 1905. Dvakrát česká liga na zlínském stadionu, jednou Evropská na Andrově stadionu v Olomouci, jednou pohár ve Vlašimi a nakonec ve státní svátek "Panenkův" Ďolíček.  Tome, to je porce jako hrom...

Jistě, ale dá a musí se zvládnout. Když začnu duelem s Jihlavou, svádí to možná fandy k mírnému podcenění. Nás tedy rozhodně ne, ctíme kvalitu každého soupeře i toho, který hraje naspodu. Jihlavané budou mít velikánskou motivaci. My ale nesmíme doma ztrácet, úspěchem budou jen tři body, to je jasné.

Mladou Boleslav máte asi v paměti i v srdci, sedm odehraných sezón se nedá vymazat, že ne?

No jejda, jistě, že ne. Motivace bude veliká, oni zatím s výborným kádrem taky zrovna nezáří. Sice už blíže znám jen Chramostu, Kyselu, Mageru a Fabiána, ale kromě přátelského pozdravu nemůžu já ani oni čekat nějakou selanku a pohodičku.

Pohár s Kodaní se hraje v Olomouci, už jste soupeře blíže rozebírali.

Ještě příliš ne, trenéři už jistě ano. Jsme si ale jistí, že to je vyníkající tým. Klidně jej srovnám s Lokomotivem Moskva.

Mimochodem je ten zápas v Rusku ještě v živé paměti?

Samozřejmě je, byli výborní, myslím si ale, že kromě úvodu jsme nehráli vůbec zle. Velký tým se ale pozná podle produktivity...a víte, jak dopadlo prvních sedmnáct minut.

Pohár zvaný tuzemský neboli Mol Cup hrajete mezi šestnácti ve Vlašimi...

To bude zase o něčem jiném, týmy z nižších soutěží se umějí maximálně připravit a vyhecovat, poznali jsme to i v Písku, musíme do toho dát vše, s motivací zase nebude problém.

A vznik Československa před 99 lety si připomente ve Vršovicích.

Bohemka je vždycky v jejich specifickém prostředí hodně silná, ale my tam body krademe s oblibou a nedostáváme tam góly. Tak snad na předešlé úspěchy dokážeme navázat.

Volna si tedy zrovna neužijete, naposledy o uplynulém víkendu, jak to trávila rodina Janíčkova?

Vydali jsme se i s malou Adélkou do Dolní Moravy, chtěli jsme na Stezku v oblacích. Jenže pršelo, tak jsme to trošku zredukovali, ale s rodinou jsem opravdu moc rád. S tou velkou fotbalovou na Letné ovšem taky.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam