Kraj investuje do školních kotelen i obří pánve

Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Co se děje 18. 10. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Modernizaci kotelen na Gymnáziu J. A. Komenského Uherský Brod a Základní škole Kroměříž (ul. 1. máje) schválili krajští radní. Zároveň odsouhlasili pořízení velkokapacitní multifunkční pánve do školní kuchyně na Gymnáziu Zlín-Lesní čtvrť, server Zlin.cz o tom informoval Jan Vandík z tiskového oddělení krajského úřadu.

"Kotelny na obou jmenovaných školách jsou v havarijním stavu. Nejhorší situace je u vlastních kotlů, jelikož na ně již nelze zajistit náhradní díly. Vzniknou zde tedy nové plynové kondenzační kotelny splňující požadavky na hospodárný a bezproblémový provoz," uvedl hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

Na kroměřížské základní škole budou nově nainstalovány dva kondenzační dvojkotle s maximálním součtovým výkonem 192 kW, na uherskobrodském gymnáziu budou tři stávající kotle (každý o výkonu 120 kW) nahrazeny novými třemi moderními kotli o stejném výkonu. Současně bude na obou místech osazen i zásobník teplé užitkové vody s objemem 200 litrů. Vnitřní instalace a systém vytápění zůstanou zachovány původní. Investice na kroměřížské škole přijde na 1,660 milionu korun, zatímco v případě Uherského Brodu jde o částku 3,517 milionu korun. Obě akce by měly být realizovány mezi květnem a zářím příštího roku.

Gymnázium Zlín-Lesní čtvrť pořídí do své školní kuchyně multifunkční pánev ještě letos. Toto moderní zařízení nahradí stávající plynový kotel, který se porouchal a je neopravitelný, což v současnosti komplikuje situaci ve školní kuchyni, kde se vaří 700 jídel denně. Multifunkční pánev je zařízení, určené do každodenního náročného provozu, které dnes již patří ke standardnímu vybavení velkých kuchyní. Umožňuje širší možnosti v přípravě jídel (vaření, smažení, fritování atd.). Kombinuje funkci tlakové nádoby, kotle, pánve i konvektomatu. Výhodou je jeho nižší energetická i časová náročnost – přípravu jídel zkrátí až na polovinu. Pořízení pánve přijde na 1,2 milionu korun.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam