Holešovská firma ELKO EP vybavuje národní banku a prodejnu Toyoty v Bhútánu

Foto: ELKO EPFoto: ELKO EP
Foto: ELKO EP
Politika a ekonomika 19. 10. 2017 | Autor: Jan Vondrášek

HOLEŠOV – Holešovská společnost ELKO EP realizuje dva velké projekty v Bhútánu, jihoasijském státě sousedícím s Indií a Tibetem.  Oba se nachází v hlavním městě Thimpu. Jedná se o budovu Bhútánské národní banky a prodejnu se showroomem společnosti Toyota.

Bhútánská národní banka je čtyřpatrová budova. ELKO EP zde zajišťuje a kontroluje osvětlení. V celé budově se nachází více než 2000 světel. Jejich řízení probíhá pomocí centrálních jednotek a regulátorů upravujících intenzitu v závislosti na venkovním světle a ovládání pomocí dotykových jednotek. Dohromady se o celou budovu stará více než 300 jednotek iNELS, které mimo jiné pečují také o požární hlásiče, stínící techniku nebo klimatizaci.

Druhým objektem je prodejna a showroom Toyota. Tento projekt vznikl díky společné spolupráci na projektech s firmou STCBL (State Trading Corporation of Bhutan). ELKO EP zde opět řídí kompletní osvětlení, dále ventilační systémy Daikin, systém řízení vstupů do budovy, regulátory snímající intenzitu venkovního světla nebo kouřové detektory. Kontrolní jednotka celého systému je zodpovědná za provoz 188 světelných obvodů. Ovládání je možné přes dotykové panely, ovladače Interra a aplikaci iHC pro tablety a chytré telefony.

ELKO EP již loni v Bhútánu realizovalo svůj první projekt. Jednalo se o zřejmě nejslavnější budovu v celé zemi, 51,5 metrů vysokou sochu Buddha Dordenma. Zde chytrá elektroinstalace z Holešova ovládá kompletní kontrolu osvětlení v historických částech interiéru, světelné scény v závislosti na pohybu hostů a zabezpečovací systém pro vstup a pohyb po objektu.

ELKO EP je již déle než 20 let jedním z předních evropských hráčů v oblasti domovní a průmyslové elektroinstalace. Od roku 2007 společnost vyvíjí a vyrábí svůj vlastní systém inteligentní elektroinstalace iNELS s názvem Smart Home & Building Solutions.

V současné době zaměstnává ELKO EP HOLDING téměř 300 lidí, vyváží do 70 zemí po celém světě a má již deset zahraničních poboček. Společnost sází na vlastní výrobu komponentů, vlastní vývoj a inovaci nových produktů. Je také schopna nabídnout svým zákazníkům okamžitou distribuci a rychlý, bezchybný servis. Společnost ELKO EP se stala Firmou roku 2012 a také obdržela ocenění TOP 100 českých firem.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam