Evropský bod z olomoucké mlhy. Zlín – Kodaň 1:1

OLOMOUC - První gól, druhý bod ve skupině Evropské ligy. Fotbalisté Zlína zaslouží velkou pochvalu. V zajímavém utkání s mlhovou pauzou remízovali s mistrem Dánska FC Kodaň 1:1.

Úvod přímo skvělý. Holzer nabídl míč do běhu Ekpaiovi, ten nacentroval při zemi a bleskurychlý Diop si dokonale předskočil před obránce. 11. minuta – 1:0.

Za chvíli svištěli Zlínští v náběhu na branku dánského týmu znovu, Jiráček vypálil, brankář Andersen míč vyrazil, Ekpai už ovšem nedokázal zamířit přesně.

Pak ale v 19. minutě přišlo snad jediné zaváhání zlínských zadních řad, nikdo nedokázal eliminovat Makiče, ten našel Ankersena a po křížné střele neměl brankář Zlámal šanci zasáhnout.

Před půlí pak parádně hlavičkoval Diop, brankář dánského celku ale míč vyškrábl na roh.

A do třetice Diop, v 57. minutě šla jeho hlavička pro změnu těsně vedle.

Potom se na Andrově stadionu děly věci nevídané. Padla tak hustá mlha, že rakouští rozhodčí museli zápas přerušit.

Po čtvrthodině přišlo pokračování, viditelnost i nadále hodně zhoršená, což nevadilo Vukadinovičovi, bravurní akci ale nedokázal dotlačit do branky.

Zlínští mohou po velmi dobrém výkonu po remíze 1:1 a stejném výsledku Tiraspolu s Lokomotivem Moskva pořád myslet na první výhru a v takovém případě i na senzační postup.