V Lukově se chystá oslava garážového kutilství

Lukovská Jizva (Foto: mantaci.cz)Lukovská Jizva (Foto: mantaci.cz)
Lukovská Jizva (Foto: mantaci.cz)
Co se děje 22. 10. 2017 | Autor: Irena Frolová

LUKOV - Lukovskou Jizvu, oslavu garážového kutilství, chystají v sobotu 28. října v Lukově na Zlínsku. Historicky první ročník závodu doma vyrobených bezmotorových minikár se uskuteční na více než půl kilometru oficiální trati Barum Rally, serveru Zlin.cz to sdělil Zdeněk Urbanovský z Centrály cestovního ruchu Východní Moravy.

Servisní zóna na horním konci Hradské ulice (cesta směřující ke hradu Lukovu) bude otevřena v 8.00 hodin, závod odstartuje ve 14.00 hodin. "Jedinou hnací silou soutěžních vozidel bude gravitace a touha dojet," řekl za organizátory Jakub Janča.

Závodit se bude ve více kategoriích, určené buď pro malé, nebo velké závodníky. Kategorie zahrnují například vlastnoručně sestavené káry, sjezd na longboardu a speciální sekci zaměřenou na sjezd "Na čemkoli" – čili na jakékoliv konstrukci, která bude schopna se bez motoru dopravit z kopce dolů. Vedle rychlosti a času se bude hodnotit také estetika a důvtip při konstrukci vozidla. Po celou dobu budou na místě k dispozici profesionální konstruktéři, výtvarníci a jiní kutilové, kteří rádi pomohou s úpravou, výzdobou, ba i samotnou výrobou soutěžních vozidel.

Vstup na akci bude zdarma. Program zahrnuje i doprovodné hudby a občerstvení.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam