Zájemci o festivalový půlmaraton se mohou už nyní hlásit do třetího ročníku

Ilustrační foto (Foto: Zlín Film Festival)Ilustrační foto (Foto: Zlín Film Festival)
Ilustrační foto (Foto: Zlín Film Festival)
Co se děje 23. 10. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Organizátoři unikátního běžeckého závodu ulicemi festivalového Zlína zahájili přípravy třetího ročníku, který se uskuteční 2. června 2018 a bude opět atraktivní tečkou za bohatým programem 58. Zlín Film Festivalu. Do závodu se mohou běžci přihlašovat již nyní, serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí Filmfestu Kateřina Martykánová.

Už od poloviny října mohou zájemci o účast v závodě využít možnosti registrace za nejvýhodnějších podmínek. Nejlevnější startovné ve výši 599 korun za půlmaraton, 499 korun za čtvrtmaraton a 1 999 korun za čtyřčlennou štafetu přinese závodníkům opět celou řadu atraktivních benefitů. V ceně je například batůžek, kvalitní funkční tričko, vstup na večerní koncert v Koncertní zóně festivalu, pamětní medaile, pitný režim na trati nebo občerstvení po závodě a drobné dárky od partnerů závodu.

"Zvýhodněné startovné na všechny trasy bude platit až do 15. března," uvedl hlavní produkční festivalu Aleš Zábojník. Registrovat se na jednotlivé tratě běhu je možné prostřednictvím webových stránek Zlínského půlmaratonu.

Trasa půlmaratonu bude totožná jako v předchozích letech. "Poběží se z centrálního zlínského náměstí přes Benešovo nábřeží, Podvesnou na Čepkov, Rybníky a přes bývalý Baťovský areál zpět na náměstí Míru," doplnil Bohuslav Komín za organizaci Běhy Zlín s tím, že součástí akce bude opět i velmi oblíbený rodinný běh na 1 400 metrů, který předchází hlavnímu závodu. Mohou se jej zúčastnit dospělí s dětmi i junioři, nebo ti, co si na delší tratě netroufají.

Na trať druhého ročníku Festivalového půlmaratonu se letos postavilo 1 133 běžců. Vítězem hlavního závodu se stal již podruhé ukrajinský běžec Pavlo Veretskyi, který doběhl do cíle s výsledným časem hodina a 12 minut. Rodinného běhu se zúčastnilo téměř 300 závodníků.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam