Zaměstnanci si podle průzkumu nosí k obědu nejčastěji jídlo z domova

ilustrační foto: foto Zlin.czilustrační foto: foto Zlin.cz
ilustrační foto: foto Zlin.cz
Politika a ekonomika 26. 10. 2017 | Autor: Jan Vondrášek

ZLÍN – Zaměstnanci v České republice si k obědu nosí nejčastěji jídlo z domova. Vyplývá to z průzkumu pracovního portálu Profesia.cz, ve kterém tuto možnost uvedlo 38 procent dotázaných. Do restaurací na jídlo či koupit si jej do obchodů v okolí chodí 31 procent respondentů. Téměř sedmadvaceti procentům dotázaných pak zajišťuje polední jídlo zaměstnavatel. Zbylá čtyři procenta zaměstnanců si jídlo nechávají dovážet na pracoviště.

Průzkum stravovacích návyků zaměstnanců proběhl v loňském roce z iniciativy Evropské komise. Výsledky ukázaly, že lidé se od preference ceny posunuli k upřednostnění chuti. Roste ale počet těch, kteří si nosí jídlo z domova.  Dokazují to právě i výsledky ankety na internetových stránkách www.profesia.cz, kde lidé prozrazovali, jak obědvají v práci.

"Povinnost poskytnout zaměstnancům přestávku, a to nejdéle po šesti hodinách práce, je dána ze zákona. Někdy však bývá problém najíst se za oněch zákonem stanovených 30 minut,“ uvedla ředitelka pracovního portálu Profesia.cz Zuzana Lincová. Ne každá firma má svou jídelnu, řada zaměstnavatelů poskytuje proto příspěvek na jídlo v podobě stravenek.

"Ale stále častěji také podporují možnost kvalitně se najíst přímo na pracovišti, ať už jde o zajištění dovážky jídel, nebo vybavení relaxačních zón a kuchyněk tak, aby si tam lidé mohli připravit to, co si přinesou z domova nebo koupí,“ doplnila Lincová. Podle portálu z lidí, kteří chodí do restaurací či obchodů poblíž pracoviště, 19 procent dostává stravenky. Dovoz jídla na pracoviště sice využívají asi jen čtyři procenta zaměstnanců, tento segment je ale podle Profesia.cz na vzestupu.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam